قیمت هر کیلو آهن دست دوم 1402

در سال های اخیر با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه برای تولید محصولات فولادی و همچنین بالا رفتن نرخ دلار، قیمت آهن در بازار های داخلی افزایش چشمگیری داشته است، به همین دلیل بسیاری از مصرف کنندگان به استفاده از آهن آلات دست دوم روی آورده ‌اند. عمده مصرف آهن آلات دست دوم در صنایع خودروسازی و ساختمان سازی می باشد. با ما در این مطلب همراه باشید تا به بررسی دقیق تر قیمت هر کیلو آهن دست دوم در سال 1402 بپردازیم.

قیمت آهن دست دوم امروز

برای مشخص کردن قیمت هر کیلو آهن، ابتدا باید محصولات مورد نظر با توجه به تمام عوامل تأثیر گذار بر قیمت آن بررسی شوند تا در نهایت بتوان قیمت مشخصی را ارائه کرد. بسیاری از صنعتگران از آهن دست دوم برای ساخت و ساز استفاده می کنند.

قیمت آهن دست دوم امروز 

عوامل بسیاری بر قیمت هر کیلو آهن دست دوم 1402 تأثیر دارند که به طور خلاصه عبارتند از:

  • نوع محصول
  • جنس محصول
  • میزان جوشکاری بر روی آهن
  • برش مقطع های فولادی
  • میزان انحنا و تابیدگی آهن
  • میزان زنگ زدگی آهن

به عنوان مثال آهن های ضایعاتی که میزان زنگ زدگی آن ها زیاد باشد و یا تعداد دفعات جوشکاری بر روی آن ها بیشتر باشد، مسلماً قیمت پایین تری خواهند داشت.
به علت نوسان قیمت آهن دست دوم به صورت روزانه، مشتریان گرامی که قصد خرید آهن آلات دست دوم را دارند، می توانند از طریق مراجعه به وب سایت آهن پخش و تماس تلفنی از قیمت آهن دست دوم امروز مطع شوند. ممکن است قیمت آهن دست دوم در سایت ها با مراکز فروش متفاوت باشد بنابراین مطمئن ترین راه برای اطلاع از قیمت، تماس تلفنی می باشد، چرا که قیمت آهن ممکن است روزانه تغییر کند. 

قیمت آهن دست دوم سال 1402

با توجه به اینکه محصولات فولادی استحکام بسیار بالایی دارند، استفاده از تیرآهن های دست دوم در ساختمان سازی و ساخت اسکلت های فلزی مشکلی ایجاد نمی کند. امروزه بسیاری از صنعتگران به منظور ساخت اسکلت های فلزی و سازه های فلزی صنعتی مانند سوله، از تیر آهن های دست دوم استفاده و قیمت کمتری را برای خرید آن ها پرداخت می کنند. قیمت آهن دست دوم سال 1402 یک قیمت ثابت نیست و ممکن است به صورت روزانه و حتی ساعتی تغییر کند؛ بنابراین شما می توانید مطمئن باشید که پس از بررسی آهن دست دوم مورد نیاز خود، از نظر زنگ زدگی، میزان جوشکاری و ... با توجه به وزن آن مبلغ کمتری را نسبت به آهن نو پرداخت می کنید.
یکی از مزایای استفاده از تیرآهن های دست دوم این است که شما می توانید تیرآهن هایی خریداری کنید که علاوه بر قیمت مناسب، به ابعاد مختلف وجود دارند؛ یعنی به راحتی می توانید ابعاد مورد نیاز خود را خریداری کنید. با توجه به این که تیر آهن در ابعاد مشخصی تولید می شود و ممکن است برای مصارف مختلف ابعاد خاصی مورد نیاز باشد، در این صورت دیگر نیازی به پرداخت هزینه های برشکاری ندارید.

قیمت آهن دست دوم سال 1402  

علاوه بر عواملی که بر قیمت هر کیلو آهن دست دوم تأثیر داشتند و آن ها را نام بردیم، یک عامل دیگر نیز وجود دارد؛ آن هم بودجه عمرانی تعیین شده کشوری است. با توجه به این که در لایحه بودجه توجه چندانی به تأمین منابع مالی بودجه عمرانی نشده است، بنابراین قیمت آهن دست دوم سال 1402 با توجه به نوع استفاده ای که قبلاً از آن شده و جنس آن، متفاوت است. به عنوان مثال قیمت آهن آلات مکانیکی با قیمت آهن آلات در و پنجره و ورق هایی که برای ساخت خودرو روکش شده ‌اند تفاوت دارند و قیمت هر کیلو آهن با توجه به این موارد متغیر است.

همان طور که دیدید تعیین قیمت دقیق هر کیلو آهن  و میلگرد دست دوم به سادگی اعلام یک عدد نیست. عوامل زیادی در این موضوع نقش دارند و همین سبب می شود تا برای اطلاع از قیمت روز آهن دست دوم، نیاز به استعلام روزانه آن داشته باشید. متخصصان ما در فروشگاه اینترنتی آهن آلات آهن پخش به شما کمک می کنند تا از قیمت دقیق آهن در هر روز مطلع شوید. با ما تماس بگیرید. شما می توانید جدول اشتال تیرآهن را در سایت آهن پخش مشاهده کنید و اطلاعات زیادی از آن کسب کنید. قیمت تیرآهن ۱۶ اهواز در سایت آهن پخش بروز و دقیق است. هر مدل تیرآهنی را که بخواهید از جمله  تیرآهن ۱۶ اهواز در سایت آهن پخش به قیمت روز به شما عرضه می شود.

به این مطلب امتیاز دهید
3 از 5 (20 امتیاز)

سوالات متداول قیمت هر کیلو آهن دست دوم 1402

قیمت هر کیلو آهن دست دوم در سال 1402 بر چه اساسی تعیین می شود؟

قیمت هر کیلو آهن دست دوم در سال 1402 بر اساس وضعیت بازار جهانی، وضعیت اقتصادی، میزان عرضه و تقاضا، جنس ماده اولیه، میزان زنگ زدگی و فرسودگی آهن و به طور کلی بر اساس میزان سلامت آهن دست دوم تعیین می شود.

دلیل اصلی خرید آهن دست دوم چیست؟

دلیل مهم و اصلی مشتریان برای خرید آهن دست دوم، صرفه اقتصادی آن است. قیمت هر کیلو آهن دست دوم به نسبت دست اول آن مناسب تر است.

قیمت آهن دست دوم به صورت کیلویی مناسب تر است یا شاخه ای؟

قیمت آهن دست دوم کیلویی در هر حالت به صورت کیلویی مناسب تر از شاخه ای است.