پیچ

پیچ‌های شیروانی یا سرمته‌ای ملزومات ضروری برای ساختن سازه‌های صنعتی و ساختمانی هستند. این لوازم از جنس‌های آهن، فولاد یا استیل ضد زنگ و به صورت گالوانیزه تولید و به بازار عرضه می‌شوند. همچنین شکل ظاهری این نوع ابزارها نیز مانند پیچ‌های خودکار و رزوه شده است که در قسمت انتهایی خود ساختاری مته‌ای شکل دارند. قیمت پیچ سر مته شیروانی نیز مانند هر وسیله دیگری به فاکتورهای متعددی وابسته است. برای مثال ابزارآلات تایوانی کیفیت بالاتری نسبت به نمونه‌های چینی داشته و بالطبع قیمت آن‌ها نیز بالاتر است.

در ادامه با کاربرد مدل‌های مختلف این ابزارآلات و سایزبندی آن‌ها آشنا خواهید شد تا بتوانید خریدی آگاهانه تر داشته باشید.

انواع پیچ سرمته شیروانی

پیچ‌های شیروانی در دو نوع ساده و سرمته‌ای تولید و ارائه می‌شوند. نمونه‌های ساده این محصولات مانند پیچ‌های خودکاری هستند که نوک آن‌ها تیز است. در این مورد می‌توان به میخ‌های مخصوص چوب اشاره کرد. اما نوک دسته دیگر از این محصولات به شکل مته است و یک واشر پلاستیکی با رویه فلزی زیر گل آن قرار گرفته است. این سبک طراحی باعث افزایش مقاومت بین قطعات مورد نظر می‌شود.

شیوه باز و بسته کردن نمونه‌های سرمته‌ای را می‌توان یکی از نقاط قوت آن‌ها دانست زیرا به رولپلاک یا سوراخ کردن با مته نیاز ندارد. همچنین دنده‌های فاصله‌دار تعبیه شده در آن ها موجب قرارگیری سریع‌تر آن‌ها در داخل فلز می‌شوند. برخی از مزایای استفاده از مدل‌های مختلف این ابزارآلات عبارتند از:

 • امکان اجرا و نصب آسان و سریع
 • عدم نیاز به استفاده از دریل و رولپلاک
 • مقاومت بالا در برابر مواد اسیدی مختلف و اکسید شدن
 • مقاوم در برابر فشار هوا، رطوبت و زنگ زدگی
 • امکان باز و بسته کردن آسان
 • قیمت مناسب

انواع پیچ سرمته شیروانی

پیچ سرمته ای شیروانی

سرمته‌ای شیروانی ساده ابزاری است به ضخامت 6 میلی‌متر و طولی بین 1.5 تا 15 سانتی‌متر. تولیدکنندگان به منظور افزایش مقاومت این محصولات در برابر گردوغبار و رطوبت برای تولید آن‌ها از آلیاژ گرم استفاده می‌کنند.

گل این ابزارها نیز معمولا به شکل بوکسی ( آچارخور) و دوسو یا چهارسو طراحی می‌شوند. همانطور که بیان شد، برای استفاده از این مدل‌ها نیازی به دریل نیست. قیمت پیچ سر مته شیروانی و دیگر انواع آن را در وب‌سایت آهن پخش مشاهده کنید.

پیچ سرمته ای واشردار

ابزارآلات سر مته‌ای واشردار مانند نمونه‌های سرمته‌ای شیروانی هستند، با این تفاوت که یک واشر پلاستیکی با رویه فلزی زیر گل خود ندارند. این امر مقاومت محصولات مورد بحث را افزایش می‌دهد. ضخامت انواع واشردار 4.2 میلی‌متر و طول آن‌ها بین 1.2 تا 10 سانتی‌متر است. لازم به ذکر است که برای باز و بسته کردن انواع واشردار باید از دوسو یا چهارسو استفاده کنید.

پیچ سرمته ای سر تخت

شما می‌توانید ابزارهای سرمته‌ای سر تخت را در ضخامت‌های 3.5 تا 4.8 میلیمتر و طول‌های 1.2 تا 10 سانتی‌متر خریداری کنید. این نوع برای زمانی مناسب است که قصد مخفی کردن اتصالات انجام شده را داریم. در واقع گل این قطعات داخل کار قرار می‌گیرند.

پیچ شیروانی نوک مته ای بوکسی

نمونه‌های بوکسی برای اتصال سازه‌های فلزی، سقف‌ها و شیروانی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. گل‌های شش ضلعی شکل این محصولات را می‌توان با آچار و چهارسو باز کرد. همچنین هنگام کار با این ابزارها نیازی به دریل نیست، زیرا نوک مته‌ای شکل آن‌ها به صورت خودکار فلز را سوراخ می‌کند.

پیچ شیروانی نوک تیز

نمونه‌های شیروانی نوک تیز برای اتصال صفحات ساخته شده از گالوانیزه سرد کاربرد دارند. استفاده از این محصولات برای این منظور باعث افزایش مقاومت سقف و سازه در برابر بارندگی و رطوبت می‌شود. تیز بودن نوک این وسایل یکی از نقاط قوت آن‌ها محسوب شده که به راحتی داخل سطوح مختلف فرو می‌روند.

پیچ شیروانی نوک تیز

پیچ شیروانی چهارسو سرمته ای

تولیدگنندگان برای ساخت این نوع لوازم چهارسو از گالوانیزه سرد استفاده می‌کنند. این پیچ های نقره‌ای رنگ برای اتصال سطوح مختلف به یکدیگر به کار می‌روند. این در حالی است که برای باز و بسته کردن این مدل قطعات باید از چهارسو کمک گرفت.

کاربرد پیچ سرمته شیروانی

این ابزارآلات را می‌توان برای اتصال دو نوع سطح مختلف به یکدیگر استفاده کرد. برخی از کاربردهای محصولات مورد بحث عبارتند از:

 • اجرای سقف‌های شیروانی و سقف سوله‌ها
 • نصب دیوارهای کاذب
 • نصب ساندویچ پنل‌ها
 • در صنایع کانکس سازی، ساخت خانه‌های پیش ساخته و نصب پنل‌های سقفی
 • نصب ورق‌های گالوانیزه
 • اتصال قطعات فلزی تا ضخامت 6 میلیمتر به یکدیگر
 • ساخت انواع نرده‌های فلزی
 • ساخت، تعمیر و نگهداری سوله‌ها و ساختمان‌های چوبی و تجهیزات چوبی
 • بستن ورق‌ها و قطعات در حین کانال‌کشی و استفاده از لوله‌های پلاستیکی

به یاد داشته باشید که این ملزومات ساخت‌وساز تا زمانی که دچار زنگ زدگی نشوند، قابل استفاده هستند. طول عمر آن‌ها نیز به جنس، روش نصب و شرایط محیطی موجود بستگی دارد. اگر این قطعات کوچک را در مناطق ساحلی یا مزارع کشاورزی به شیوه صحیح نصب نکنید، دچار پوسیدگی می‌شوند.

همچنین وسایل مذکور در اثر وارد شدن ضربات متعدد به آن‌ها نیز آسیب می‌بینند. بنابراین بهتر است که در هنگام خرید این محصولات انواعی متناسب با شرایط اقلیمی موجود را خریداری کنید.

کاربرد پیچ سرمته شیروانی

سایز بندی پیچ سرمته شیروانی

انواع پیچ سرمته شیروانی مشخصات و ویژگی‌های فنی خاص خود را دارند که در جدول زیر اطلاعات آن‌ها گردآوری شده است. همانطور که بیان شد، قیمت پیچ سر مته شیروانی با توجه به این فاکتورها متغیر است.

نام محصولنوعقطر (سانتی متر)طول (سانتی متر)
پیچ شیروانی ساده - 6 1.6 تا 25
پیچ شیروانی سر مته‌ای ساده 6 1.25 تا 15
واشردار 4..2 1.2 تا 15
تخت 3.5 تا 4.8 1.2 تا 10
نوک مته ای بوکسی حدوداً 6.28 1.2 تا 15
نوک تیز 6.5 1.6 تا 15
چهارسو 4.2 1.3 تا 10

خرید پیچ سرمته شیروانی از آهن پخش

هر محصولی ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارد که در هنگام خرید باید به آن‌ها دقت کرد. پیش از خرید پیچ سرمته‌ای نیز باید پارامترهایی را در نظر گرفته و از هزینه‌های اضافی جلوگیری نمود. اولین موضوعی که در زمان خرید این محصولات باید به آن توجه داشته باشید، شناخت انواع مختلف آن‌ها است. شما باید بررسی کنید که کدام یک از این ابزارها برای پروژه شما مناسب است. همچنین توجه به قیمت پیچ سر مته شیروانی نیز موضوعی بسیار مهم تلقی می‌شود.

توجه داشته باشید که قیمت این محصول نیز مانند هر وسیله دیگری تابع پارامترهایی متعددی است. در واقع لوازم مذکور قیمت ثابت و مشخصی ندارد و برای خرید باید به ابعاد و جنس آن دقت کنید. علاوه بر این، جنس پوشش و طول قسمت رزوه شده در این قطعات نیز روی قیمت نهایی آن‌ها تاثیر می‌گذارند.

یکی از بهترین راه‌ها برای آگاهی از قیمت به روز انواع پیچ سرمته شیروانی، استعلام قیمت از طریق شرکت‌های بازرگانی معتبر همچون آهن پخش است. ارائه ابزارآلات باکیفیت، قیمت مناسب، پشتیبانی 24 ساعته و خدمات پس از فروش از جمله مهمترین دلایل محبوبیت مجموعه ما در میان مشتریان است. ما دائما در حال به روز کردن قیمت‌ محصولات ارائه شده در وب‌سایت هستیم تا مسیر خرید را برای شما راحت تر از همیشه کنیم.

MAX تایوان

نام کالا قيمت
پیچ 2 سانتی سرمته شیروانی MAX تایوان
واحد فروش: عدد
1403/02/02 16:17
0

2cm

7mm

آلیاژ گرم نسوز

تایوان

عدد

1200

-
پیچ 2.5 سانتی سرمته شیروانی MAX تایوان
واحد فروش: عدد
1403/02/02 16:17
0

2.5cm

7mm

آلیاژ گرم نسوز

تایوان

عدد

1200

-
پیچ 3 سانتی سرمته شیروانی MAX تایوان
واحد فروش: عدد
1403/02/02 16:17
0

3cm

7mm

آلیاژ گرم نسوز

تایوان

عدد

1200

-
پیچ 4 سانتی سرمته شیروانی MAX تایوان
واحد فروش: عدد
1403/03/10 12:29
0

4cm

7mm

آلیاژ گرم نسوز

تایوان

عدد

1200

2,100 تومان سفارش
پیچ 5 سانتی سرمته شیروانی MAX تایوان
واحد فروش: عدد
1403/03/10 12:29
0

5cm

7mm

آلیاژ گرم نسوز

تایوان

عدد

1200

2,600 تومان سفارش

سوالات متداول پیچ سرمته شیروانی

پیچ سرمته شیروانی تایوانی بهتر است یا چینی؟

ظبیعتاً پیچ های ساخت تایوان کیفیت بهتری دارند. از نظر استحکام، دوام و طول عمر این پیچ ها به مراتب از نوع چینی بهتر هستند.

در هر بسته پیچ سرمته شیروانی چند عدد وجود دارد؟

هر بسته پیچ سرمته شیروانی شمل 1200 عدد پیج است.

جنس پیچ سرمته شیروانی از چیست؟

پیچ سرمته شیروانی از آهن، استیل ضدزنگ و گالوانیزه ساخته می‌شود. این محصول به صورت آلیاژ گرم نسوز در اختیار شما عزیزان قرار می‌گیرد.