تیرآهن لانه زنبوری

قیمت تیرآهن زنبوری | خرید تیرآهن لانه زنبوری

نام دیگر تیرآهن لانه زنبوری تیرآهن شبکه یا تیر آهن CPE است. ارتفاع این تیرآهن ها از نوع معمولی بلندتر و حدود ۱.۵ برابر است. تیرهای شبکه ای یا زنبوری از متریال و مواد اولیه شبیه به تیر های معمولی تولید می شوند با این تفاوت که ارتفاع آن ها بیشتر است و حالت شبکه مانند دارند. یعنی در طول تیر سوراخ هایی شش ضلعی شبیه لانه زنبور وجود دارد که این مسئله هم باعث مقرون به صرفه تر شدن قیمت و هم باعث سبک تر شدن وزن آن و افزایش تعادل در برابر طول بلند آن می شود. از طرفی این سوراخ ها باعث سهولت عبور کابل های برق و دیگر تجهیزات لوله ای از داخل تیر می شوند.

تیرآهن لانه زنبوری 

قیمت و وزن تیرآهن لانه زنبوری

قیمت تیرآهن لانه زنبوری بر اساس وزن آن تعیین می شود. به عنوان مثال وزن هر متر از تیرآهن با ارتفاع ۱۲۰ ، برابر با ۱.۸۶ کیلوگرم است. البته این وزن نسبت به تیرهای معمولی پایین تر بوده و همین مسئله نیز باعث مقرون به صرفه تر بودن و پایین تر بودن قیمت آن می شود. به دلیل اینکه در این مدل تیر حفره های  شش ضلعی وجود دارد، مقدار فولاد مصرف شده در سطح مقطع آن نیز کمتر بوده و همین مسئله باعث پایین تر آمدن قیمت آن میشود. اما به غیر از وزن محصول، مسائل دیگری نیز در قیمت گذاری آن تاثیرگذار هستند. همانطور که میدانید قیمت فولاد به صورت مستقیم تحت تاثیر نوسانات نرخ ارز، نرخ تورم جهانی، قیمت نفت و میزان عرضه و تقاضا در داخل و خارج کشور است. تمام این فاکتورها به صورت جداگانه بر قیمت نهایی تیراهن تاثیر گذار هستند. بنابراین اگر شما به دنبال قیمت آن هستید بهتر است که به صورت روزانه و آنلاین قیمت محصول مورد نظر خود را استعلام کنید، زیرا تعرفه ها به صورت مکرر و روزانه در حال نوسان هستند واغلب اوقات هزینه روز قبل محصول با روز بعد متفاوت خواهد بود. ما در آهن پخش هر روز بین ساعت‌های 11 تا 14 قیمت محصولات آهنی را به روز می کنیم تا با خیال راحت اقدام به خرید کنید.

انواع تیرآهن لانه زنبوری

انواع تیرآهن لانه زنبوری بر اساس روش تولید، طول شاخه، سایز تیر، وزن تیر و درصد کربن به کار رفته در فولاد با یکدیگر متفاوت هستند. هر چقدر که درصد کربن به کار رفته در تولید محصول بیشتر باشد، قطعا وزن آن نیز بیشتر و استحکام آن نیز به مراتب بالاتر خواهد بود. اصلی ترین مسئله ای که باعث تفاوت انواع تیرآهن های شبکه و یا لانه زنبوری می‌ شود همان روش تولید آن است. انواع مختلف تیر آهن از لحاظ روش تولید به دو دسته تقسیم بندی می شوند که روش اول روش پانیر و روش دوم لتیسکا است. مطابق با این روش ها تیرآهن برش خورده و سپس قسمت های شش ضلعی به یکدیگر جوش داده میشوند. برشکاری تیر نیز با ۲ روش کوپال و برنول انجام می شود. متداول ترین روش برشکاری برنول است که با نام برش سرد نیز شناخته می‌ شود. علاوه بر موارد ذکر شده انواع تیرآهن لانه زنبوری بر اساس سایز شش ضلعی ها نیز تقسیم بندی می شوند. در برخی از موارد یک قطعه آهن اضافی نیز مابین تیرها قرار داده می ‌شود و شش ضلعی ها به هشت ضلعی تبدیل می شوند. این فرآیند باعث افزایش استحکام و همچنین افزایش قطر سوراخ های آن می ‌شود. بنابراین تیرآهن بر این اساس نیز دارای دو تقسیم بندی است.

انواع تیرآهن لانه زنبوری 

کاربردهای تیرآهن لانه زنبوری

اصلی ترین کاربردهای تیرآهن لانه زنبوری مربوط به موارد زیر هستند:

  • استفاده از این تیرها به صورت دفنی در بتن و عبور تاسیسات مابین آن ها
  • استفاده از تیرهای شبکه ای به صورت طولی و یا به صورت عرضی در عرشه انواع پل
  • استفاده از تیرآهن های شش ضلعی و یا همان زنبوری برای قاب های لنگر گیر و مهاربندی شده
  • کاربرد در اعضای فشاری ساختمان همچون ستون ها و اعضای فشاری و خمشی از جمله تیر و ستون
  • کاربرد در قسمت های شیب دار یا قوس دار ساختمان
  • کاربرد فراوان در ماشین آلات ساختمانی

کاربردهای تیرآهن لانه زنبوری 

لازم به ذکر است که این تیرها باعث می شوند تا مقاومت خمشی بتن ساختمان افزایش پیدا کند. از طرفی به دلیل سبک بودن آن ها قیمتشان نیز بسیار مقرون به صرفه است. مزیت مهم دیگر استفاده از این تیر افزایش ارتفاع است. افزایش ظرفیت خمشی برای تحمل بار در سازه نیز یکی دیگر از مزیت های کاربرد این محصول به شمار می رود.

کارشناسان ما در آهن پخش در کنار شما هستند تا بهترین انتخاب را داشته باشید و محصول مورد نظر را با قیمت مناسب و در کوتاه ترین زمان ممکن تحویل بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در هر ساعتی از روز می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.

نام کالا قيمت
تیرآهن لانه زنبوری 14
واحد فروش: کیلوگرم
1403/02/12 15:48
0

14

IPE

کیلوگرم

-
تیرآهن لانه زنبوری 16
واحد فروش: کیلوگرم
1403/02/12 15:48
0

16

IPE

کیلوگرم

-
تیرآهن لانه زنبوری 18
واحد فروش: کیلوگرم
1403/02/12 15:48
0

18

IPE

کیلوگرم

-

سوالات متداول تیرآهن لانه زنبوری

تیرآهن لانه زنبوری چه کاربردی دارد؟

تیرآهن لانه زنبوری عنصری مهم در سقف‌بندی سازه و ساخت ستون برای ساختمان‌هاست که به دلیل سبک بودن در عین مقاومت بسیار کاربردی است.

تیرآهن لانه زنبوری چع مزایایی دارد؟

این تیرآهن به دلیل وزن سبک، قیمت مناسب و مقاومت بسیار بالای آن در ساخت سازه‌هایی که به سبکی در عین توان تحملی زیاد نیاز دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

روش تولید تیرآهن لانه زنبوری چیست؟

این نوع تیرآهن به دو روش کوپال یا سرد و نوبل یا گرم تولید می‌شود. در روش اول، شش ضلعی‌هایی را روی تیرآهن ترسیم می‌کنند و به کمک گیوتین آن ها را می‌برند. در روش دیگر، ابتدا با استفاده از خال جوش، محل برش را روی خطوط مشخص می‌کنند. سپس، به اندازه‌ی یک دندانه از بخش بالا و پایین تیرآهن جابه‌جایی می‌دهند و پس از قرار گیری لبه‌ها روی هم، یک ساختار شش‌ضلعی به وجود می‌آید. در نهایت، برای تقویت تیرآهن، حفره‌ها با ورق پر می‌شوند. این روش به دلیل اقتصادی بودن نسبت به روش سردیا کوپال، بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد