قیمت خاموت

قیمت امروز خاموت و خرید آنلاین

استفاده از خاموت یکی از رایج ترین روش هایی است که برای ایجاد استحکام و بالا بردن مقاومت ساختمان ها به کار گرفته می شود. این نوع محصولات در انواع مدل های مختلف در صنعت ساخت و ساز استفاده می شوند و به همین دلیل قیمت های متنوعی برای آن ها وجود دارد.

خاموت چیست

در پروژه های ساختمانی از انواع میل گرد ها برای ایجاد استحکام استفاده می شود که شامل میلگرد های طولی و عرضی هستند. به نوع عرضی این مقاطع، خاموت می گویند. خاموت های مورد استفاده در صنایع، با سایز های مختلف تولید می شوند که مهم ترین آن ها، انواع 8 و 9 میلی متری است.

هدف از تولید و استفاده از این نوع میلگرد ها، محافظت از المان های بلند و بسیار طویلی است که معمولا ملات و مصالح ساختمانی در آن ها ریخته می شود. این کار باعث افزایش استحکام و مقاومت سازه در برابر نیرو های مختلف جانبی مانند نیروی برشی و پیچشی می شود. قیمت این مقاطع تا حد بسیار زیادی به قیمت میلگرد وابسته است و به همین دلیل بازار بسیار پرنوسانی دارد.

به دلیل وجود کمربند های زلزله متعددی که در سراسر دنیا وجود دارد، همه ساله شاهد خسارات بسیار زیاد ناشی از زلزله هستیم که دلیل آن نیز عدم استحکام لازم در ساختمان ها است. یکی از ابزار ها و وسایلی که کمک زیادی به بالا رفتن استحکام ساختمان ها می کند، خاموت است. ستون های بتنی هر چقدر هم که محکم و خالص باشند، باز هم استحکام کافی را در ساختمان ایجاد نخواهند کرد. در چنین شرایطی، از این نوع میلگرد ها برای محافظت از بتن استفاده می شود تا مقاومت آن ها را چندین برابر کند. وجود این اجزا در کنار میلگرد ها و بتن ها، باعث ایجاد نظم در آن ها می شود و استحکام را بالا می برد.

خاموت چیست؟

انواع خاموت

میلگرد ها دارای انواع مختلفی هستند که بر اساس نوع کارایی و عملکردی که در بتن دارند، شامل راستا، ادکا، خرک، خاموت و سنجاقی هستند. هر کدام از این محصولات دارای سایز های مختلفی هستند و جز پرکاربردترین اجزا بتنی به حساب می آیند. از این بین می توانیم خاموت را به عنوان یکی از اجزا مهم و کاربردی در افزایش استحکام بتن در نظر بگیریم. این میلگرد مدل های متنوعی دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

خاموت معمولی: ساخت این مقطع با استفاده از دست صورت می گیرد و در سازه های مختلف کاربرد دارد. یکی از قابلیت های این مدل، تغییر قالب و اندازه آن است که باعث همه گیری استفاده از آن شده است.

خاموت سنتی: از دیگر مدل های مورد استفاده در صنایع ساخت و ساز می‌توانیم به این مورد اشاره کنیم که قدیمی ترین نوع خاموت به شمار می رود. این نوع میلگرد نیز با استفاده از دست و اهرم تولید می شود و پرکاربردترین نوع برای ایجاد استحکام در بتن ها است. ظاهر و شکل این خاموت به صورت مربعی است که کمربندی محافظتی را برای بتن ایجاد می کند.

خاموت مارپیچ: در این نوع برای ایجاد خمیدگی و پیچش های لازم، از دستگاه های مخصوصی به نام CNC استفاده می شود. ابعاد و اندازه های این خاموت ها نیز بر اساس نوع نیاز و هدف ساختمانی، متغیر است.

خاموت ربات: این نوع نیز با استفاده از دستگاه CNC ساخته می شود.

خاموت سلولار: نوع آخر حالت حلقوی دارد. حلقه های این خاموت به صورت بسته هستند و به عنوان مستحکم ترین نوع شناخته می شوند. برای ساخت این محصولات از تکنولوژی های جدید استفاده می شود.

انواع خاموت

کارخانجات تولید خاموت

در داخل کشور، کارخانجات مختلفی در زمینه تولید انواع میلگرد فعالیت می کنند که از جمله مهم ترین آن ها عبارتند از: شرکت فولاد نورد زمرد، شرکت فولاد الماس تاکستان، فولاد هیربد زرندیه، فولاد سرمد ابرکوه، گروه صنعتی درپاد تبریز و کویر کاشان.

این شرکت ها دارای سابقه طولانی در زمینه تولید انواع خاموت در سایز های مختلف هستند که به طور عمده به بازار های داخلی عرضه می شوند. برای خرید این محصولات می توانید در هر زمانی از روز به وبسایت ما مراجعه کنید. فروشگاه آهن پخش یکی از بزرگ ترین عرضه کنندگان انواع پروفیل های آهنی و محصولات ساختمانی است که بهترین و باکیفیت ترین انواع مقاطع آهنی و فولادی را با قیمت کارخانه عرضه می کند. شما می توانید برای خرید انواع میلگرد خاموت در اندازه ها و مدل های مختلف، به ما مراجعه نمایید تا ضمن اطلاع از قیمت روز این محصولات، خریدی به صرفه و آسان را تجربه کنید.

بنگاه اصفهان

نام کالا قيمت
خاموت مهندسی سایز 8
واحد فروش: کیلوگرم
1403/04/03 15:46
0

8

A2

کیلوگرم

34,000 تومان سفارش
خاموت ساده سایز8
واحد فروش: کیلوگرم
1403/04/02 15:18
0

8

A2

کیلوگرم

-
خاموت مهندسی سایز 10
واحد فروش: کیلوگرم
1403/04/03 15:46
0

10

A2

کیلوگرم

30,500 تومان سفارش
خاموت ساده سایز 10
واحد فروش: کیلوگرم
1403/04/02 15:18
0

10

A2

کیلوگرم

-