آرشیو قیمت آهن | نمودار قیمت آهن

آرشیو قیمت آهن امکان جدید و منحصر به فردی است که جهت برطرف سازی نیاز کاربران و فعالان بازار آهن در فروشگاه آهن پخش ایجاد گردیده است. شما با استفاده از آرشیو قیمت آهن که توسط کارشناسان آهن پخش جمع آوری شده است، می توانید قیمت انواع آهن آلات و تغییرات آن ها را در سال های اخیر مشاهده نمایید. جهت دسترسی و استفاده از آرشیو قیمت آهن می توانید با شماره تلفن های 36282828 031 و 37738742 031 تماس حاصل فرمایید. برخی از محتویات ارشیو قیمت آهن در سال های اخیر شامل موارد زیر است:
آرشیو قیمت آهن آلات سال 95 , نمودار قیمت میلگرد در سال 96 , نمودار قیمت آهن آلات , نمودار قیمت آهن در سال 96 , قیمت میلگرد 96 , نمودار قیمت آهن 96 , نمودار قیمت آهن در سال 95 , قیمت میلگرد در سال 95

شما می توانید قیمت روز آهن 14 اصفهان  در آهن پخش مشاهده کنید

آرشیو قیمت آهن آلات

مشاهده و بررسی فرآیند نوسان قیمت آهن آلات در سال های اخیر نشان می دهد که این روند در ماه های مشخصی تکرار می گردد. به عنوان مثال در ماه های مشخصی در بازار آهن شاهد رکود هستیم و در برخی ماه ها افزایش خرید آهن مشاهده می شود. این آرشیو قیمت به شما کمک می کند تا بتوانید قیمت ها را پیش بینی کرده و میزان سود و درصد ریسک خود را محاسبه نمایید. 

آرشیو قیمت آهن آلات سال 96

در این قسمت نمودار قیمت آهن در سال 96 را قرار داده ایم. همانطور که مشاهده می کنید، سیر قیمت آهن آلات در برخی از ماه های سال 96 با افت و خیزهایی همراه بوده است، اما در کل به صورت صعودی می باشد. این سیر صعود برای ورق روغنی کمتر بوده ولی برای محصولاتی مانند میلگرد آجدار و نبشی در آخر این سال موجب تفاوت قیمت بسیاری نسبت به ماه های اول شده است.

آرشیو قیمت آهن آلات سال 96

نمودار قیمت آهن در سال 97

در تصویر زیر نمودار قیمت آهن 97 را مشاهده می کنید. این نمودار قیمت انواع محصولات فولادی اعم از ناودانی، نبشی، میلگرد آجدار، میلگرد ساده، ورق سیاه و ورق روغنی را براساس ریال/کیلوگرم نمایش می دهد. در ابتدای سال 97 قیمت نبشی همانند قیمت ناودانی بوده اما روند صعودی افزایش قیمت نبشی موجب شده است در ماه های آخر سال نسبت به سایر محصولات فولادی گرانتر گردد.

نمودار قیمت آهن در سال 97

شما می توانید قیمت آهن 14 اصفهان را در آهن پخش مشاهده کنید

آرشیو قیمت آهن آلات سال 98

شما می توانید برای اطلاع از قیمت روز انواع آهن آلات مانند قیمت تیرآهن، میلگرد و فلزات دیگر در سال 98 به فروشگاه آهن پخش مراجعه و با شماره های مندرج در آهن پخش تماس بگیرید. همچنین چنانچه نیاز به توضیحات تکمیلی در خصوص آرشیو قیمت آهن دارید، می توانید از کارشناسان آهن فروشگاه آهن پخش سوال فرمایید.

 

نمودار قیمت آهن در سال 98

در این بخش همانطور که مشاهده می کنید، درصد تورم قیمت آهن در سال 98 نسبت به سال 97 با افتی مواجه بوده است که نشان دهنده کاهش قیمت آهن آلات در سال 98 نسبت به سال قبل می باشد. موارد بسیاری روی قیمت آهن تاثیر می گذارد که یکی از این موارد، تغییرات نرخ دلار و ارز است.

نمودار قیمت آهن در سال 98

نمودار قیمت آهن کیلویی

خریدارانی که قصد خرید آهن به صورت کیلویی را دارند نیازمند اطلاع از قیمت روز آهن کیلویی هستند. عوامل بسیاری هستند که روی قیمت آهن کیلویی تاثیر می گذارند که شامل:

  • تقاضا و عرضه: تقاضا و عرضه آهن، به عنوان یک فاکتور اساسی، بر قیمت آهن کیلویی تأثیر می‌گذارد. زمانی که تقاضا بیشتر از عرضه است، قیمت آهن کیلویی افزایش می‌یابد و برعکس زمانی که عرضه بیشتر از تقاضا است، قیمت کاهش می‌یابد.
  • قیمت مواد اولیه: قیمت مواد اولیه مورد استفاده در تولید آهن، مانند سنگ آهن و کک، بر قیمت آهن کیلویی تأثیر می‌گذارد. افزایش قیمت مواد اولیه ممکن است منجر به افزایش قیمت آهن کیلویی شود.
  • نرخ ارز: ارتباط تجاری آهن با کشورهای دیگر و وابستگی صنعت آهن به واردات و صادرات، نرخ ارز را بر قیمت آهن کیلویی تأثیرگذار می‌سازد. افزایش یا کاهش نرخ ارز ممکن است قیمت آهن کیلویی را تحت تأثیر قرار دهد.
  • تغییرات قوانین و مقررات: تغییرات در قوانین و مقررات مرتبط با تولید، صادرات و واردات آهن، می‌تواند تأثیر مستقیمی بر قیمت آهن کیلویی داشته باشد. به عنوان مثال، افزایش مالیات یا تعرفه‌ها ممکن است قیمت آهن کیلویی را افزایش دهد.

علاوه بر موارد فوق عوامل بسیار دیگری هستند که روی قیمت آهن کیلویی تاثیر می گذارند. بهترین راه خرید در زمان درست آهن کیلویی مشاهده نمودار قیمت آن است. با مشاهده نمودار قیمت آهن کیلویی خریداران می توانند قیمت ها را پیش بینی کنند و در زمان درست آهن کیلویی را خریداری کنند. آهن پخش این نمودار را قرار داده است. با بررسی نمودار قرار داده شده می توانید با نوسانات قیمت آهن آشنا شوید و اطلاعات زیادی کسب کنید.

نمودار قیمت آهن کیلویی

نمودار قیمت آهن 1400

سال 1400، سال عجیبی برای بازار آهن و فولاد بود، چرا که فراز و نشیب‌های زیادی را به خود دید. قیمت آهن در تابستان و زمستان 1400 بر اساس جیره بندی برق در تابستان تا جنگ روسیه و اوکراین در زمستان رکورد شکنی عجیبی داشت. البته در این سال در مقاطعی هر چند کوتاه شاهد کاهش قیمت ها نیز بوده ایم. برای درک بهتر قیمت آهن در این سال پر ماجرا نمودار قیمت آهن 1400 را برای شما قرار داده ایم.

نمودار قیمت آهن 1400

نمودار قیمت آهن 1401

در سال 1401 عوامل بسیاری روی قیمت آهن آلات تاثیر گذاشتند که شامل قیمت دلار، قیمت مواد اولیه، میزان عرضه و تقاضا، قیمت انرژی و نفت، سیاست های اقتصادی دولت، عوامل خارجی و... بود. در این سال قیمت آهن با نوسانات بسیاری همراه بوده است که نمودار زیر به طور کامل در تمام ماه های سال قیمت آهن را بررسی کرده است. با مشاهده نمودار زیر می توانید زمان رشد قیمت آهن و همچنین زمان قیمت ثابت و کاهش آهن را بیابید.

نمودار قیمت آهن 1401

نمودار قیمت آهن 1402

پیش بینی قیمت آهن در سال 1402 کمک بزرگی به مهندسان در برآورد بودجه ساخت‌وساز می کند، هم‌چنین پیش بینی نرخ آهن آلات مورد اصلی تعیین نرخ مسکن در 1402 محسوب می شود. با وجود این که قیمت آهن روز در سال گذشته پر نوسان و اکثرا افزایشی بوده، اطلاع از قیمت آهن و مشاهده نمودار قیمت برای پیش بینی درست آن به خریداران کمک شایانی می کند.

نمودار قیمت آهن 1402

پیش بینی می شود که بازار آهن در سال 1402 فراز و نشیب‌هایی مشابه سال پیش به خود خواهد دید که اکثرا ناشی از نوسانات ارز و یا شوک‌های خبری داخلی و خارجی است. حال قبل از خرید هر مدل آهن آلاتی بهتر است ضمن اطلاع از قیمت آهن امروز با کارشناسان ما تماس بگیرید و با اطمینان کامل خرید خود را انجام دهید تا در زمان درست بدون هیچ گونه ضرر مالی بتوانید خرید کنید. 

به این مطلب امتیاز دهید
3 از 5 (298 امتیاز)

سوالات متداول آرشیو قیمت آهن

چه فاکتورهایی روی قیمت آهن تاثیر می گذارد؟

کاهش میزان موجودی آهن آلات در بازار، کاهش کاهش میزان عرضه محصولات فولادی، نوسانات قیمت ارز و موارد متعدد بسیاری می تواند قیمت آهن را تحت تاثیر قرار دهد.

قیمت آهن در سال 99 چگونه پیش بینی می شود؟

به دلیل متغیر بودن وضعیت اقتصاد کشور ایران و بازارها نمی توان رقم دقیقی درمورد قیمت آهن در سال 99 بیان کرد. اما وضع موجود و ادامه روند فعلی چشم انداز روشنی دراینباره ارائه نمی کند و کارشناسان اقتصادی تورم بالای محصولات فولادی را در این سال پیش بینی کرده اند.

قیمت انواع محصولات فولادی بر چه اساسی تعیین می گردد؟

قیمت این محصولات با توجه به قیمت بازار و برحسب کیلوگرم محاسبه می گردد و براساس نوع محصول با یکدیگر متفاوت است.

آیا می توان به تاریخچه قیمت محصولات فولادی و نمودار آن برای بازه زمانی کوتاهتر دسترسی داشت؟

بله، در فروشگاه آهن پخش نمودار قیمت انواع آهن آلات در بازه زمانی 15 روز گذشته قابل دسترسی و مشاهده می باشد.

کاهش قیمت آهن پس از بررسی از آرشیو قیمت آن چه اطلاعاتی را به خریدار می دهد؟

کاهش قیمت آهن نشان دهنده کاهش قیمت ارز، تولید و عرضه بیشتر محصول در ماه ها و سال های گذشته است که با این اطلاعات خریدار می تواند بهترین پیش بینی و انتخاب را با توجه به قیمت های موجود داشته باشد.

از آرشیو قیمت آهن آلات چه اطلاعاتی را می توان کسب کرد؟

از آرشیو قیمت آهن آلات می توان قیمت آهن را در ماه ها و سال های اخیر به دست آورد و پس از بررسی آن یک پیش بینی نسبی از بازار پیش روی این محصول کرد.

کاهش قیمت آهن و افزایش آن در سال های گذشته را از کجا می توان مشاهده کرد؟

آهن پخش آرشیو قیمت آهن آلات از سال های گذشته را قرار داده است تا با بررسی آن خریداران بتوانند انتخاب درستی برای خرید آهن آلات مدنظر خود داشته باشند.