پروفیل سبک

همانطور که مستحضر می باشید قیمت پروفیل های سبک بر مبنای واحد وزن محاسبه می شود، به فرض مثال هر کیلو پروفیل سبک ۸۵۰۰۰ ریال قیمت دارد و یا هر تن از آن ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال قیمت گذاری شده است. البته در نظر داشته باشید که قیمت پروفیل سبک مطمئناً با شاخص ارز، تعرفه های گمرکی، قیمت روز جهانی، نورد سرد، هزینه انرژی شرکت ها و یا کارخانجات سازنده مشخص می شود بنابراین قیمت پروفیل های سبک تماماً باید به روز تهیه شود. به همین جهت خریداران باید به سایت های اینترنتی آنلاین مثا آهن پخش مراجعه کنند و قیمت های لحظه‌ ای این محصولات را کسب نمایند. در نظر داشته باشید که قیمت پروفیل سبک نسبت به پروفیل سنگین، گرانتر است اما به واسطه وزن پایین پروفیل سبک و ضخامت کمتر آن نسبت به پروفیل سنگین و در نهایت وزن پایین آن ها باعث شده است که قیمت آن کمتر از پروفیل سنگین باشد، بنابراین قیمت پروفیل سبک ارزان تر تمام می شود. شما عزیزان می توانید مشخصات و قیمت انواع پروفیل سبک را در جداول این صفحه از آهن پخش مشاهده نمایید.

پروفیل سبک  

قیمت پروفیل سبک

پروفیل سبک یا در اصطلاح بازاری، پروفیل مبلی در واقع همان قوطی سبک می باشد که از ورق های روغنی که با فرایند نورد سرد تولید شده‌ اند، ساخته می شود و در اختیار خریداران قرار می گیرد. توجه داشته باشید که پروفیل سبک در ابعاد مختلفی ساخته می‌ شود همچنین سایز آن ها نیز گوناگون است. مطمئناً قیمت هر محصولی نسبت به متقاضیان و حوزه های کاربری آن محصول، تعیین می‌ شود، به دلیل این که پروفیل سبک در مواردی مانند تولید لوازم خانگی، تولید خودرو، تولید دوچرخه، تولید کانکس، تولید کانتینر، تولید اگزوز و موارد این چنینی بسیار پرکاربرد است، قیمت آن نیز به مراتب دستخوش تغییر و تحولات زیادی خواهد شد. البته امروزه قیمت پروفیل سبک در کشور ما به دلیل نوسانات قیمتی دائماً در حال تغییر است. در فروشگاه اینترنتی آهن پخش پروفیل سبک با قیمتی مناسب عرضه شده است، برای سفارش محصول مورد نظر خود آن را از لیست پایین صفحه انتخاب نمایید.
مطمئناً عواملی که باعث می شوند یک محصول قیمت خاص و ویژه ای داشته باشد کیفیت، دوام و کاربرد های گسترده آن است. در اینجا ویژگی های منحصر به فرد این محصول که در قیمت پروفیل سبک تاثیرگذار است را عنوان می‌ کنیم: تنوع در تولید به خصوص در وزن های مختلف، قدرت جوش پذیری بسیار مطلوب و مناسب، صاف و یکنواخت بودن سطوح مقاطع پروفیل سبک، کیفیت بسیار عالی سطح پروفیل، ابعاد بسیار دقیق در طول عرض و ضخامت، شکل پذیری بسیار عالی، قابلیت بسیار بالای آبکاری، متریال استفاده شده در پروفیل ها، کمپانی تولید کننده پروفیل، سایز پروفیل و برند تولید کننده پروفیل. بنابراین همانطور که در خلال این مقاله اشاره شد، عوامل بسیار زیادی در قیمت پروفیل سبک تاثیر گذار می باشند که حتماً باید در هنگام خرید به آن توجه نمود.

قیمت پروفیل سبک

مصارف پروفیل سبک

همانطور که اشاره شد یکی از دلایل تعیین قیمت پروفیل سبک، مصارف گسترده این محصول می باشد، امروزه در تمامی مکان ها می توان جای پای پروفیل سبک را مشاهده نمود. مصارف پروفیل سبک عبارت است از: پروفیل های سبکی که دارای ظاهری مربعی، مستطیلی و قوطی شکل هستند در صنعت اتومبیل سازی استفاده می شود، از پروفیل سبک با فرم ظاهری مربعی برای تولید میز و صندلی استفاده می شود، از پروفیل های سبک مستطیلی و مربعی در مقاطع کوچک برای ساخت نرده های فلزی، درب و پنجره مکان های مسکونی، نرده برای راه پله ها، نرده کشی برای اطراف کارخانجات، محصور کردن زمین های خصوصی و غیر خصوصی، ساخت نرده پیاده رو ها و خیابان ها استفاده می شود همچنین از پروفیل های سبک که دارای فرمی Z مانند هستند برای ساخت سقف های سوله استفاده می شوند و از پروفیل های قوطی که در مقاطع بزرگ تولید شده اند برای ساخت ستون ها استفاده می‌ کنند، البته این پروفیل ها مصارف متعددی دارند، از آن ها در صنایع مختلف ساختمان سازی و غیره نیز استفاده می شود. این پروفیل ها در ساخت اسکلت فلزی ساختمان ها و ستون های آن ها نیز به کار گرفته می شوند همچنین از آن ها به دلیل این که با ابعادی بسیار دقیق و قابل اعتمادی تولید می شوند در ساخت شاسی نفت کش ها و تریلر ها نیز بهره گیری می شود.

قیمت و وزن پروفیل سبک

در واقع، فاکتور حیاتی در تعیین قیمت پروفیل سبک، وزن آن است. برای مثال، یک شاخه از پروفیل با ضخامت 1.5 میلیمتر دارای وزن و هزینه‌ای بیش از دو برابر یک پروفیل با ضخامت 0.7 میلیمتر است. با این حال، باید به خاطر داشته باشیم که پروفیل‌های سبک‌تر نسبت به پروفیل‌های سنگینتر ضعیف‌تر هستند و ممکن است نتیجه کار را به خوبی ارائه ندهند. بنابراین، انتخاب درست وزن یا ضخامت موردنیاز بسیار حائز اهمیت است. در ادامه به بررسی نمودار وزن پروفیل سبک که مهمترین عامل تعیین قیمت آن است می پردازیم.

قیمت و وزن پروفیل سبک

پروفیل های مبلی محصولی فولادی می باشند که آن ها را از ورق سرد تولید می‌ کنند، ضخامت پروفیل های مبلی ۰.۷ تا ۱.۵ میلیمتر می باشد و در زمره پروفیل های سبک و نازک قرار دارند. اگر بخواهیم متداول ترین پروفیل مبلی را معرفی کنیم می‌ توانیم قوطی پروفیل مبلی با شکل ظاهری مربع و همچنین قوطی سبک با شکل ظاهری مستطیل را عنوان کنیم. مستحضر باشید که پروفیل مبلی دارای جایگاه ویژه ای می باشد و تنوع بسیار زیادی نسبت به کاربرد های آن دارد. یکی از ویژگی های پروفیل مبلی، فرم پذیری بسیار بالای آن است، همچنین به دلیل پایین بودن ضخامت آن وزن سبکی دارد و همانطور که اشاره شد در زمره پروفیل های سبک به شمار می آید.

قیمت پروفیل مبلی

پروفیل مبلی یا همان پروفیل سبک با استفاده از روش های فرم دهی سرد، قالب فرم دهی گرم و همچنین خروج کاری تولید می شود. توجه داشته باشید که سطح مقطع پروفیل مبلی در تمامی مراحل تولید محصول کاملاً یکسان می ماند. مهمترین وجه تمایز در بین پروفیل های مختلف فولادی اساساً سطح مقطع آن ها می باشد، پروفیل مذکور سطوحی به شکل مربع، دایره، مستطیل، سه گوش، بیضی، چهارگوش و یا مرکب (ترکیبی) دارد. در نظر داشته باشید که این فرم هندسی در پروفیل های مختلف می تواند به صورت "باز" وجود داشته باشد، به عنوان مثال می توان پروفیل Z را عنوان نمود. گروه دیگری از پروفیل ها به صورت "بسته" تولید می‌شوند، مثل: پروفیل های مبلی، قوطی، پروفیل های ساختمانی.
قیمت پروفیل های مبلی بر مبنای قیمت ورق روغنی مشخص می شود، بنابراین قیمت ورق های روغنی تاثیر مستقیمی بر قیمت پروفیل های مبلی دارد. با این حال پارامتر های دیگری نیز در قیمت پروفیل های مبلی تاثیر گذار است، پارامتر هایی مانند:

 • نرخ ارز
 • دستمزد خدمات پروفیل مبلی مانند خم، سوراخکاری، جوشکاری، آبکاری و غیره
 • تاثیر قیمت واحد وزنی.

توجه داشته باشید که برخی از پروفیل های مبلی وارداتی می باشند، بنابراین هزینه های گمرکی نیز شامل هزینه های کلی این محصولات خواهد شد. طبعاً قیمت پروفیل های مبلی وارداتی بسیار بیشتر است، لازم به ذکر است که بگویم امروزه کارخانجات بسیار زیادی در داخل کشور مشغول تولید و ساخت پروفیل های مبلی می باشند، بنابراین به لحاظ قیمتی می توان آسوده خاطر بود.

قیمت پروفیل مبلی  

کاربرد پروفیل های مبلی

همان طور که اشاره شد، پروفیل های مبلی یکی از رایج ترین و متداول ترین پروفیل های موجود در بازار می باشند و با توجه به کاربرد های گسترده این محصول در ساخت موارد متعددی می توان از آن بهره گیری کرد. در ادامه برخی از این موارد را عنوان می‌ کنیم:

 • استفاده برای تولید مبلمان
 • استفاده در تزیینات منزل
 • استفاده در ساخت نرده برای پله ها
 • استفاده در ساخت صندلی ها.

لازم به ذکر است که بگوییم پروفیل های مختلف به استثنای تفاوت و تنوع در سطوح مقاطع خود، به لحاظ ضخامتی نیز با یکدیگر فرق دارند. توجه داشته باشید که پروفیل های مبلی که دارای سطح مقطع دایره ای شکل می باشند در زمره لوله مبلی جای دارند. بنابراین به استثنای فرم ظاهری لوله مبلی تمامی مشخصات آن کاملاً با پروفیل مبلی شباهت دارد. بی‌ تردید پروفیل مبلی به راحتی قابلیت خم کاری را دارا می باشد و بدیهی است که ویژگی فرم پذیری یک امتیاز بسیار مطلوب در حوزه کار با فولاد به حساب می آید. توجه داشته باشید که این ویژگی فرم پذیری در پروفیل مذکور به واسطه گرید فولاد مورد استفاده در آن می باشد. لازم است این مطلب را نیز عنوان کنیم که گرید های مختلفی در ورق های فولادی روغنی وجود دارد، دو نمونه متداول این گرید ها عبارت است از: گرید st12 و گرید st14. در واقع این گرید ها به صورت ورقه های کشش عمیق و ورق های کششی می باشند که به سادگی فرم پذیر هستند. بدیهی است که این ویژگی ها در فرایند استفاده از آن ها تاثیر بسزایی دارد، این تأثیرات در دو مرحله مشهود می باشد. این دو مرحله به شرح زیر است:

 • مرحله اول: فرم دهی ورق و ساخت قوطی پروفیل مبلی
 • مرحله دوم: فرم دهی، خم کاری و موارد این چنینی قوطی پروفیل مبلی برای دستیابی به محصول غائی.

در واقع این محاسن باعث شده است که گستردگی استفاده از پروفیل مبلی در بین صنعتگران بسیار زیاد باشد.

 کاربرد پروفیل های مبلی  

مشخصات پروفیل مبلی

پروفیل های مبلی از سه مشخصه برخوردار هستند، این سه مشخصه عبارت است از:

 • مشخصه ظاهری: پروفیل های مبلی اشکالی یکنواخت و یکدست دارند، در ساخت این محصولات دقت ابعادی بسیار بالا وجود دارد و عموماً بسیار درخشنده می باشند. در خصوص جوش پروفیل های مبلی باید گفت که این محصولات جوش پذیری کاملاً با کیفیتی را دارا می باشند. این موضوع به این دلیل است که فرایند جوشکاری در این پروفیل ها با فرکانس بالا "high frequency welding" صورت می گیرد.
 • مشخصه شیمیایی: تمامی مشخصه های عنوان شده برای ورق های روغنی شامل پروفیل های مبلی نیز می باشند. به عنوان مثال می توان به قابلیت های رنگ شوندگی با سطح کیفی بالا، قابلیت بسیار خوب آبکاری و قابلیت جوش پذیری کاملا مطلوب در پروفیل مبلی اشاره نمود.
 • مشخصه فیزیکی: پروفیل های مبلی دارای شاخص فیزیکی بسیار معروفی می باشند، این شاخص فیزیکی در واقع همان وزن پروفیل های مبلی است. در نظر داشته باشید که پروفیل هایی که با ورق های ضخامت پایین" ۰.۷ تا ۱.۵ میلیمتر" تولید می شوند بی تردید در مقایسه با محصولات فولادی که دارای وزن بالایی هستند در زمره پروفیل های سبک قرار می گیرند. به همین جهت به پروفیل های مبلی، پروفیل سبک نیز گفته می شود. در نظر داشته باشید که پروفیل های مبلی نیز مانند اکثر پروفیل ها در شاخه های ۶ متری ساخته می شوند، به لحاظ وزنی شاخه ۶ متری پروفیل های مبلی به پارامتر هایی مانند ضخامت ورق سرد به کار رفته در آن و همچنین ابعاد آن بستگی دارد.

مشخصات پروفیل مبلی  

لوله و پروفیل تعاونی فولاد علویجه

نام کالا قيمت
پروفیل 2*10*20 فولاد علویجه
واحد فروش: کیلوگرم
1402/04/25 13:56
0

20*10

2

کیلوگرم

-
پروفیل 2*20*20 فولاد علویجه
واحد فروش: کیلوگرم
1402/04/25 13:56
0

20*20

2

کیلوگرم

-
پروفیل 2*20*30 فولاد علویجه
واحد فروش: کیلوگرم
1402/04/25 13:56
0

30*20

2

کیلوگرم

-
پروفیل 2*30*30 فولاد علویجه
واحد فروش: کیلوگرم
1402/04/25 13:56
0

30*30

2

کیلوگرم

-
پروفیل 2*20*40 فولاد علویجه
واحد فروش: کیلوگرم
1402/04/25 13:56
0

40*20

2

کیلوگرم

-
پروفیل 2*40*40 فولاد علویجه
واحد فروش: کیلوگرم
1402/04/25 13:56
0

40*40

2

کیلوگرم

-

لوله و پروفیل فولادی اصفهان

نام کالا قيمت
پروفیل 2*30*50 پروفیل فولادی اصفهان
واحد فروش: کیلوگرم
1403/03/10 12:24
0

50*30

2

کیلوگرم

42,700 تومان سفارش
پروفیل 2*30*60 پروفیل فولادی اصفهان
واحد فروش: کیلوگرم
1403/03/10 12:24
0

60*30

2

کیلوگرم

42,700 تومان سفارش

لوله و پروفیل حداد گستر کچو

نام کالا قيمت
پروفیل 2*40*60 فولاد گستر حداد
واحد فروش: کیلوگرم
1400/04/19 11:26
0

60*40

2

کیلوگرم

-
پروفیل 2*60*60 فولاد گستر حداد
واحد فروش: کیلوگرم
1400/04/19 11:26
0

60*60

2

کیلوگرم

-
پروفیل 2*70*70 فولاد گستر حداد
واحد فروش: کیلوگرم
1400/04/19 11:26
0

70*70

2

کیلوگرم

-

شرکت ساخته های فلزی اصفهان

نام کالا قيمت
پروفیل 2*40*80 سافا
واحد فروش: کیلوگرم
1398/02/25 10:06
0

80*40

2

کیلوگرم

-

لوله و پروفیل صابری

نام کالا قيمت
پروفیل 1.5*40*40 لوله و پروفیل صابری
واحد فروش: کیلوگرم
1402/03/06 15:55
0

40*40

1.5

کیلوگرم

-
پروفیل 1.5*50*50 لوله و پروفیل صابری
واحد فروش: کیلوگرم
1402/03/06 15:55
0

50*50

1.5

کیلوگرم

-

لوله و پروفیل تهران شرق

نام کالا قيمت
پروفیل 1.5*20*20 تهران شرق
واحد فروش: کیلوگرم
1402/03/06 15:18
0

20*20

1.5

کیلوگرم

-

شرکت آدنیس صنعت شمال

نام کالا قيمت
پروفیل 2*20*40 آدنیس صنعت شمال
واحد فروش: کیلوگرم
1399/04/23 15:06
0

40*20

2

کیلوگرم

-

سوالات متداول قیمت پروفیل سبک (مبلی)

قیمت پروفیل سبک (مبلی) تضمین شده است؟

رسالت آهن پخش همواره تامین قطعات آهنی با کمترین قیمت و بهترین کیفیت است. به همین دلیل تمامی محصولات درج شده در وبسایت دارای قیمت تضمینی هستند و به نرخ درب کارخانه ارائه می شوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تغییر قیمت لحظه ای محصولات، شما می توانید از طریق شماره تماس 03136282828 با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

بروزرسانی قیمت پروفیل سبک هر چند روز یکبار انجام می شود؟

هر زمان که تغییر قیمت از سمت کارخانه تولید کننده محصول اعلام شود، این تغییر قیمت در وبسایت آهن پخش نیز در کمترین زمان ممکن اعمال می شود. تاریخ و ساعت دقیق بروزرسانی قیمت محصولات پروفیل مبلی در لیست محصولات و زیر نام هر محصول درج می شود تا شما همواره از تاریخ دقیق قیمت ها مطلع باشید.