قیمت سپری

قیمت و وزن سپری آهنی ( 3 , 4 , 5 , 6 )

سپری به پروفیلی گفته می شود که به صورت T شکل ساخته و از آن در ساختمان سازی و مصارف صنعتی استفاده می شود. معمولا این نوع پروفیل ها را با نبشی های آهنی اشتباه می گیرند، اما این دو دارای تفاوت های زیادی هستند. گاهی اوقات این نوع محصولات را به صورت پرسی و فابریک تولید می کنند و مورد استفاده قرار می دهند. قیمت این مقاطع به دلیل نوسانات بازار آهن و تاثیر مستقیم ارز بر آن، همواره متغیر بوده و جهت اطلاع از قیمت انواع این محصولات، باید قیمت روز آن ها را در سایت های معتبری مثل آهن پخش جویا شوید.

سپری آهنی

انواع سپری

سپری‌های فولادی را می‌توان از جهات مختلفی طبقه‌بندی کرد. از نظر شکل، سپری‌ها به دو دستهٔ سپری ساده و سپری خمیده تقسیم می‌شوند. سپری ساده از دو بخش قائم و افقی تشکیل شده‌ است که به صورت مستقیم به هم متصل شده‌اند، در حالی که در سپری خمیده، این دو بخش به صورت خمیده به هم متصل شده‌اند. از لحاظ روش تولید نیز سپری‌ها به دو دستهٔ نورد گرم و نورد سرد تقسیم می‌شوند. سپری‌های نورد گرم با استفاده از روش نورد گرم و سپری‌های نورد سرد با روش نورد سرد تولید می‌شوند. در نهایت، بر اساس جنس نیز سپری‌ها به دو دستهٔ فولاد کربنی و فولاد آلیاژی تقسیم می‌شوند. سپری‌های فولاد کربنی از فولاد کربنی و سپری‌های فولاد آلیاژی از فولاد آلیاژی ساخته می‌شوند.

تقسیم‌بندی براساس نوع سپریتوضیحات
شکل 1. ساده این نوع سپری از دو بخش قائم و افقی تشکیل شده است که به صورت مستقیم به هم متصل شده‌اند.
2. خمیده این نوع سپری از دو بخش قائم و افقی تشکیل شده است که به صورت خمیده به هم متصل شده‌اند.
روش تولید 1. نورد گرم این نوع سپری با استفاده از نورد گرم تولید می‌شود.
2. نورد سرد این نوع سپری با استفاده از نورد سرد تولید می‌شود.

جنس
1. کربنی این نوع سپری از فولاد کربنی ساخته شده است.
2. آلیاژی این نوع سپری از فولاد آلیاژی ساخته شده است.
کاربرد 1. تقویت سازه‌ها سپری‌های فولادی برای تقویت سازه‌های مختلف مانند ساختمان‌ها، پل‌ها و سازه‌های فلزی استفاده می‌شوند.
2. اتصال تیرها و ستون‌ها سپری‌های فولادی برای اتصال تیرها و ستون‌ها در سازه‌های مختلف استفاده می‌شوند.
3. ایجاد استحکام و مقاومت سپری‌های فولادی برای ایجاد استحکام و مقاومت در سازه‌های مختلف استفاده می‌شوند.
4. ساخت شاسی و بدنه خودرو سپری‌های فولادی در ساخت شاسی و بدنه خودرو استفاده می‌شوند.
5. ساخت اسکلت کشتی سپری‌های فولادی در ساخت اسکلت کشتی استفاده می‌شوند.

سپری آهنی یا قطعه T شکل

این نوع از مقاطع فلزی، به دلیل حالت و شکل ظاهری خاصی که دارند، به عنوان قطعات T شکل شناخته می شوندو در صنایع مختلف، گاهی اوقات ممکن است که تیر آهن را از وسط برش بزنند و محصول به دست آمده را به صورت سپری آهنی عرضه کنند. برای این کار معمولا با توجه به هدف و نوع استفاده ای که از این پروفیل ها مورد انتظار است، اقدام می کنند؛ به طور مثال، اگر هدف از استفاده از این پروفیل ها، اتصال قطعاتی با ضخامت و قطر بالا باشد، بهتر است که از تیرآهن های هاش و سنگین استفاده شود. این کار برای ایجاد مقاومت مناسب در مقطع مورد نظر انجام می شود. امروزه محصولات مختلفی را با استفاده از این پروفیل ها تولید و عرضه می کنند که از مهم ترین آن ها می توانیم به انواع گاردریل اشاره کنیم.

سپری هایی که در کارخانجات مختلف تولید می شوند، دارای ضخامت های گوناگونی هستند که هر کدام از آن ها کاربرد های خاصی دارند؛ اما پرکاربردترین نوع از این محصولات، انواع مدل هایی است که دارای ضخامت 2 میلی متر هستند. البته در بازار های داخلی، ضخامت های 5 الی 9 میلی متر نیز برای این نوع پروفیل ها دیده می شود.

طول انواع سپری هم تنوع زیادی دارد و می‌تواند بین 6 الی 12 متر باشد. اگر این پروفیل ها را با استفاده از استاندارد های جهانی تولید کنند، باید حالت لبه تیز و لبه گرد داشته باشند.

سپری آهنی یا قطعه T شکل

کاربردهای سپری آهنی

از سپری های آهنی در ساختمان سازی و ساخت المان های مختلف استفاده می شود. از مهم ترین کاربرد هایی که برای این مقاطع وجود دارد، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • ساخت پل ها و اتصال آن ها به ستون ها
 • اتصال ستون به خرپا
 • ساخت و تولید انواع درب و پنجره
 • ایجاد استحکام در گلخانه هایی که دارای اسکلت هستند
 • استفاده در خشکه چینی
 • ایجاد سقف های شیشه ای که دارای اسکلت فلزی هستند
 • سدسازی
 • ساخت گاردریل
 • زیرسازی های فلزی
 • مهار کننده در سقف های کاذب
 • کلاف بندی دیوار ها

این ها تنها بخشی از کاربرد های انواع سپری در صنعت ساخت و ساز است. از این محصولات می توان استفاده های متنوعی در صنایع مختلف داشت.

کاربردهای سپری آهنی

مشخصات سپری آهنی

از مهم ترین مشخصات انواع پروفیل های سپری، ضخامت آن ها است که در هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید. سپری ها در ضخامت های معمولی دارای ضخامت 2 میلی متر هستند اما آستانه بالا و پایین گسترده ای برای آن ها وجود دارد. مهم ترین نکته پیش از خرید این محصولات این است که با توجه به نوع هدف و کاربردی که برای آن در نظر دارید، خرید خود را انجام دهید. همچنین طول این مقاطع از 6 الی 12 متر است. ویژگی دیگری که در این نوع پروفیل ها دیده می شود، مدل لبه های آن ها است که می تواند لبه گرد یا لبه تیز باشد. بر اساس استاندارد های جهانی، انواع لبه گرد این محصولات دارای اندازه ای در حدود 30 الی 140 میلی متر و لبه تیز ها نیز از 20 الی 40 میلی متر خواهند بود. از سپری های لبه تیز می توانید در گلخانه ها و مکان هایی که قصد دارید سقف کاذب کار کنید، استفاده نمایید. در مورد انواع لبه گرد نیز برای انجام پروژه های سنگین مناسب تر هستند.

مشخصات سپری آهنی

پیشنهاد آهن پخش برای خرید سپری آهنی

مراکز مختلفی در سراسر کشور در زمینه عرضه انواع پروفیل های آهنی از جمله انواع سپری فعالیت دارند. بهترین روش برای خرید این محصول، خرید های اینترنتی و غیر حضوری است که در آن ها امکان مشاهده دقیق تر محصولات و انتخاب مناسب تر وجود دارد. در این نوع خرید، باید همواره یک مرکز مطمئن و رسمی را انتخاب کنید تا از واقعی بودن قیمت های آن اطمینان داشته باشید.

فروشگاه اینترنتی آهن پخش با ارائه باکیفیت ترین انواع سپری های آهنی، بستر مناسبی برای انجام یک خرید مطمئن و به صرفه را فراهم نموده است که با مراجعه به آن، می توانید از قیمت روز محصولات مطلع شوید. ضمن این که امکان ارتباط مستقیم با کارشناسان ما نیز فراهم است و از این نظر نیز می توانید از مشاوره های مختلف قبل از خرید بهره مند شوید.

زاگرس شهركرد

نام کالا قيمت
سپری 3 زاگرس شهرکرد
واحد فروش: کیلوگرم
1403/03/10 12:31
0

6 متر

st37

3

30,100 تومان سفارش
سپری 4 زاگرس شهرکرد
واحد فروش: کیلوگرم
1403/03/10 12:31
0

6 متر

st37

4

31,000 تومان سفارش
سپری 5 زاگرس شهرکرد
واحد فروش: کیلوگرم
1403/03/10 12:31
0

6 متر

st37

5

29,900 تومان سفارش
سپری 6زاگرس شهرکرد
واحد فروش: کیلوگرم
1403/03/10 12:31
0

6 متر

st37

6

30,100 تومان سفارش

نورد فولاد تهران

نام کالا قيمت
سپری 4 نورد تهران
واحد فروش: کیلوگرم
1403/02/03 09:41
0
-
سپری 5 نورد تهران
واحد فروش: کیلوگرم
1403/02/03 09:41
0
-

شرکت فولاد سپهر ایرانیان

نام کالا قيمت
سپری 4 سپهر ایرانیان
واحد فروش: کیلوگرم
1403/02/17 10:17
0
-
سپری 5 سپهر ایرانیان
واحد فروش: کیلوگرم
1403/02/17 10:17
0
-
سپری 6 سپهر ایرانیان
واحد فروش: کیلوگرم
1403/02/17 10:17
0
-

گروه صنعتی شکفته

نام کالا قيمت
سپری ۵ شکفته مشهد
واحد فروش: کیلوگرم
1403/02/03 09:41
0

20 کیلو

-

بنگاه اصفهان

نام کالا قيمت
سپری 4 بنگاه اصفهان
واحد فروش: کیلوگرم
1403/02/03 09:41
0
-
سپری 5 بنگاه اصفهان
واحد فروش: کیلوگرم
1403/02/03 09:41
0
-
سپری 6 بنگاه اصفهان
واحد فروش: کیلوگرم
1403/02/03 09:41
0
-

گروه صنعتی ایران اسپیرال

نام کالا قيمت
سپری 3 ایران اسپیرال
واحد فروش: کیلوگرم
1403/02/03 09:41
0
-
سپری 4 ایران اسپیرال
واحد فروش: کیلوگرم
1403/02/03 09:41
0
-

شرکت فولاد نورد سجاد

نام کالا قيمت
سپری 4 نورد سجاد
واحد فروش: کیلوگرم
1403/02/03 09:41
0
-
سپری 5 نورد سجاد
واحد فروش: کیلوگرم
1403/02/03 09:41
0
-

سوالات متداول قیمت سپری

آخرین تغییر قیمت سپری را چگونه می توان مشاهده کرد؟

در صورتی که تغییری در قیمت سپری توسط کارخانه اعمال شود، کارشناسان فروش آهن پخش لیست قیمت این محصول را بروزرسانی می کنند و آخرین تغییرات قیمت برای شما قابل مشاهده است. همچنین در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان فروش در تماس باشید.

قیمت سپری لبه گرد در وبسایت آهن پخش به قیمت کارخانه است؟

تمامی تلاش ما در مجموعه آهن پخش، ارائه انواع قطعات آهنی با بهترین کیفیت و کمترین قیمت است. از این رو شما میتوانید انواع قطعات آهنی از جمله سپری تولید شده توسط کارخانجات مختلف کشور را با کمترین قیمت از مجموعه ما خریداری نمایید.

عوامل موثر بر تغییر قیمت سپری چه مواردی هستند؟

از جمله مواردی که بر تغییر قیمت سپری تاثیرگذار است؛ نوسانات بازار ارز و تغییر قیمت مواد اولیه کارخانجات تولید قطعات آهنی است. مواردی همچون تغییر قیمت انرژی و افزایش و کاهش تقاضا نیز می تواند باعث تغییر قیمت شود. شما می توانید بروز ترین قیمت انواع مقاطع آهنی را در مجموعه آهن پخش مشاهده نمایید.