ورق کرکره گالوانیزه

ورق گالوانیزه موجدار نوعی از ورق گالوانیزه است که به صورت سینوسی تولید می شود و برای ساخت سقف های شیروانی استفاده می شود.
در ابتدا با پیشرفت تکنولوژی و ورود این ورق ها به ایران، تنها در ویلای افراد مرفه جامعه و خانه ثروتمندان از سقف های شیروانی با ورق های گالوانیزه موجدار استفاده میشد اما هرچه جلوتر رفت، با ترویج ساخت دستگاه های خم و برش ورق های آهنی موجدار، سایر افراد جامعه نیز از این محصول توانستند در ساخت سقف خانه های خود استفاده کنند.
در گذشته یکی از مشکلات این ورق ها زنگ زدگی و در نتیجه پوسیدگی آن ها بود که باعث میشد عملا کارایی خود را از دست دهند. این مشکل باعث شد افراد به فکر رنگ کردن این ورق ها بیفتند. به دلیل اینکه ورق های گالوانیزه عموما رنگ پذیرند، با رنگ کردن آن ها، علاوه بر دادن زیبایی به سقف خانه های خود، مقاومت ورق را در برابر آسیب های فیزیکی و پوسیدگی بالا ببرند.

قیمت ورق گالوانیزه موجدار

در گذشته مردم برای اینکه آب باران یا برف را از بام خانه هایشان به سمت زمین هدایت کنند و سقف خانه ها هرچه بهتر و سریعتر تخلیه شود، از سقف های شیبدار استفاده می کردند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی از سقف های شیروانی برای این منظور استفاده می شود. این سقف ها برای اینکه تمامی سلیقه ها را پوشش دهند، در انواع مدل های مختلف طراحی و ساخته می شوند. ورق گالوانیزه موجدار علاوه بر قدیمی و ساده بودن، یکی از ورق های گالوانیزه پر کاربرد و مقرون به صرفه است.
امروزه به دلیل اینکه قیمت آهن تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار گرفته است و روزانه تغییر می کند، برای اطلاع از قیمت ورق گالوانیزه موجدار باید به سایت های آنلاین در زمینه آهن آلات مراجعه کرد. آهن پخش از جمله سایت هایی است که شما می توانید با مراجعه به آن، از ورق کرکره ای قیمت مورد نظر خود را انتخاب کنید و برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.
ورق های گالوانیزه موجدار به صورت سینوسی شکل دهی می شوند. بازه ضخامت این ورق ها بین 0.5 تا 0.6 میلیمتر است و در اندازه 1250 میلیمتر و با طول مورد سفارش مشتری طراحی و ساخته می شوند. اختلاف قیمت انواع ورق کرکره ای گالوانیزه براساس طرح شکل دهی و ضخامت و سایز آن ها با یکدیگر متفاوت است. از جمله شرکت های تولید کننده این ورق در ایران می توان به فولاد مبارکه اصفهان، فولاد امیرکبیر کاشان، شرکت ورق خودرو چهار محال و بختیاری و مجتمع فولادی تاراز شهرکرد اشاره کرد. در این صفحه لیست قیمت ورق کرکره ای گالوانیزه در کارخانه ها به همراه مشخصات کلی این ورق ها را مشاهده می کنید.
به لحاظ ابعاد طولی و عرضی، ضخامت و وزن ورق های گالوانیزه و گالوانیزه رنگی هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و تنها اختلاف آنها در قیمتشان است که به واضح ورق گالوانیزه رنگی از ورق گالوانیزه معمولی گران تر است.

قیمت ورق کرکره گالوانیزه امروز

قیمت ورق کرکره گالوانیزه امروز

ورق کرکره در واقع از فرایند فرمینگ ورق گالوانیزه رنگی به وجود می‌آید. در مرحله نهایی تولید ورق گالوانیزه رنگی، دستگاه رول فرمینگ استفاده می‌شود تا ورق رنگی را با طرح دلخواه شکل دهد. اگر فرمینگ در خود کارخانه انجام نشود، در کارگاه‌های صنعتی که دستگاه رول فرمینگ دارند، ورق گالوانیزه را به اشکال مختلف مانند ذوزنقه‌ای، کرکره، دامپا، شادولان، یا طرح سفال شکل تبدیل می‌کنند. این دستگاه به صورت سرد یا گرم عمل می‌کند.

برای افزایش عمر مفید ورق کرکره فولادی، مقاومت آن در برابر شرایط محیطی مانند دما و رطوبت بسیار مهم است. بهتر است ورق کرکره فلزی با مواد ضدزنگ پوشش داده شود، اما در برخی موارد پس از مدتی لایه ضدزنگ ضعیف می‌شود و خوردگی و زنگ‌زدگی در ورق کرکره رخ می‌دهد. برای حل این مشکل، مناسب است ورق کرکره را گالوانیزه کنیم تا در مقابل عوامل محیطی واکنش نشان ندهد.

قیمت ورق کرکره گالوانیزه به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله ابعاد و اندازه ورق، ضخامت آن، کیفیت گالوانیزه بودن، نوع بازار و محل فروش، و شرکت یا فروشگاهی که ارائه می‌دهد. شما می توانید انواع ورق کرکره را با بهترین قیمت از مجموعه آهن پخش تهیه نمایید.

امیر کبیر کاشان

نام کالا قيمت
ورق 0.5 بلند کرکره گالوانیزه سینوسی کاشان
واحد فروش: کیلوگرم
1402/06/12 13:01
12,569 تومان

0.5mm

1250mm

کیلوگرم

44,800 تومان سفارش
ورق 0.6 بلند کرکره گالوانیزه سینوسی کاشان
واحد فروش: کیلوگرم
1402/06/12 13:01
11,927 تومان

0.6mm

1250mm

کیلوگرم

43,000 تومان سفارش

خودرو چهار محال

نام کالا قيمت
ورق 0.5 بلند کرکره گالوانیزه سینوسی خودرو
واحد فروش: کیلوگرم
1402/06/12 13:01
0

0.5mm

1250mm

کیلوگرم

31,400 تومان سفارش

سوالات متداول ورق کرکره گالوانیزه

ورق کرکره گالوانیزه چه ضخامت‌هایی دارد؟

ورق کرکره گالوانیزه به صورت عمومی در ضخامت‌های مختلفی تولید می‌شود، از جمله 0.5 میلیمتر تا 3 میلیمتر. البته، ضخامت‌های دیگر نیز بر حسب نیازها و درخواست‌های خاص مشتریان تولید می‌شوند

ورق کرکره گالوانیزه چگونه تولید می‌شود؟

تولید ورق کرکره گالوانیزه با فرآیندی به نام گالوانیزه کردن انجام می‌شود. در این فرآیند، ورق فولادی به طور متوالی در حمام‌های اسیدی و قلیایی شسته و سپس در حمام روی قرار می‌گیرد. این عمل باعث تشکیل پوششی از روی ورق می‌شود که از آن به عنوان گالوانیزه یا رویچرخی یاد می‌شود.

استفاده از ورق کرکره گالوانیزه چه مزایایی دارد؟

مزایای استفاده از ورق کرکره گالوانیزه عبارتند از: مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی، مقاومت مکانیکی بالا، عمر طولانی، قابلیت بازیافت، انعطاف‌پذیری در شکل‌دهی، نصب آسان و قیمت مناسب. همچنین بدلیل ساختار خاص خود از انباشت آب جلوگیری می کند.

موارد مصرف ورق کرکره گالوانیزه کجاست؟

ورق کرکره گالوانیزه در صنایع ساختمانی، ساخت و ساز، صنعت خودرو، ساخت قطعات فلزی، سیستم‌های تهویه و بسیاری از بخش‌های صنعتی دیگر استفاده می‌شود. همچنین، می‌توان آن را در درب‌ها، پنجره‌ها، سایبان‌ها، سقف‌ها، زیرسازی‌های ساختمانی و سایر بخش‌های سازه‌ای استفاده کرد