قیمت پروفیل آبرو

پروفیل آبرو، Gutter یا در اصطلاح عوام همان ناودان، هدایت و انتقال آب باران را از روی سقف به سطح زمین بر عهده دارد. به این معنی که می تواند آب را از نقطه ای به نقطه دیگر منتقل نماید. معمولا در مناطق بارانی و همچنین سقف های شیبدار جهت تخلیه دقیق آب برف و باران از پروفیل آبرو استفاده می کنند. اگر این سازه ها وجود نداشته باشند، اب در مناطق بارانی روی سقف ها جمع می شود و احتمال ریزش آن به شدت افزایش می یابد.

در ادامه قیمت پروفیل آبرو، کاربرد و انواع آن را مورد بررسی قرار می دهیم. برای خرید آّبرو کافی است محصول مورد نظر را از لیست قیمت بالا انتخاب کنید و با کارشناسان آهن پخش تماس بگیرید.

 قیمت پروفیل آبرو

پروفیل آبرو چیست؟

پروفیل آبرو به لحاظ ظاهری و یژگی های فنی با سایر پروفیل های موجود در بازار متفاوت است. از آنجا که این محصول برای انتقال آب برف و باران به کار می رود، به سادگی در معرض زنگ زدگی و خوردگی قرار می گیرد بنابراین برای جلوگیری از چنین اتفاقی معمولا آن را از ورق های گالوانیزه ضد زنگ و همچنین ورق فولادی بسیار مقاوم تولید می کنند.

طراحی ظاهری پروفیل آبرو به شکل U انگلیسی و به صورت مقطع باز است. ضخامت این محصول متنوع است اما به دلیل کاربرد خاص آن، معمولا از ورق هایی با ضخامت کمتر و سبک تر استفاده می کنند. زیرا لازم است که از اعمال وزن سنگین به سقف و پایه ساختمان جلوگیری کنند. از ویژگی های اصلی پروفیل آبرو می توان به استحکام و دوام بالا، مقاوم در برابر فرسایش و زنگ زدگی و همچنین طراحی مناسب اشاره نمود.

رایج ترین اندازه ضخامت برای انواع پروفیل آبرو، ضخامت 2 تا 3میلی متر است. نصب این پروفیل ها هم به صورت صاف و هم به صورت زاویه دار بر روی سقف ها و شیروانی ها امکانپذیر است.

 پروفیل آبرو چیست؟

انواع پروفیل آبرو

به طور کلی پروفیل های آبرو به دو نوع یک طرفه و دو طرفه دسته بندی می شوند و معمولا از ورق های گالوانیزه یا ورق سیاه تولید می گردند. این پروفیل ها ضخامتی بین 2 تا 3 میلی متر دارند و طول آن ها معمولا 6 متری است.

پروفیل آبرو یک طرفه و دو طرفه هر کدام کاربرد، قیمت و همچنین ویژگی های خاص خود را دارد. اما این محصولات با توجه به نوع کاربردشان نیز به دو گروه عمده پروفیل آبرو لندنی و پروفیل آبرو جعبه ای تقسیم می شوند که عبارتند از:

آبرو لندنی

از نام های دیگر Gutter لندنی می توان به پروفیل گرد یا پروفیل فیتیله نیز اشاره نمود. پروفیل های آبرو لندنی از پرمصرف ترین این محصولات محسوب می شود و معمولا برای پوشش سقف های بزرگ و وسیع از آن استفاده می کنند. ضخامت این محصول برابر با 0.4 میلیمتر و طول آن 3 متر است. معمولا از ورق های گالوانیزه بسیار مقاوم برای ساخت و تولید این محصول استفاده می کنند زیرا در مدت زمان طولانی در برابر رطوبت، باران و برف مستعد خوردگی و فرسودگی است.

آبرو جعبه ای

Gutter جعبه ای از نظر ظاهری بسیار زیبا طراحی شده است و در سقف های شیبدار و سازه های شیک و مدرن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. ضخامت این محصول نیز مانند Gutter لندنی برابر با 2 تا 3 میلی متر است و در برابر زنگ زدگی، فرسایش و خوردگی بسیار مقاوم است. قیمت این محصول در مقایسه با آبرو لندنی بسیار گران تر است. زیرا از نظر ضخامت و وزن نیز با آن متفاوت بوده و در پروژه هایی که نمای ظاهری اهمیت زیادی دارد، استفاده می شود.

 انواع پروفیل آبرو

کاربرد پروفیل آبرو

به طور کلی پروفیل آبرو برای انتقال آب باران و برف به عنوان ناودان شیروانی و سقف های شیبدار در موارد مثل سقف های شیروانی، سقف های پارکینگ به کار می رود. از دیگر کاربردهای Gutter می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سقف سوله های بزرگ تولیدی و صنعتی مانند سقف گلخانه, مرغداری و گاوداری و ...
  • جهت اتصال بر روی ساندویچ پنل های سقفی
  • سقف های بیمارستان ها و مراکز درمانی - بهداشتی

جدول سایز بندی پروفیل آبرو

همانطور که می دانید پروفیل آبرو در دو نوع عمده یک طرفه و دو طرفه تولید می شود که هر کدام کاربرد و ویژگی های خاص خود را دارد. در جدول زیر می توانید سایز پروفیل های آبرو فروشگاه بزرگ آهن پخش را مشاهده نمایید.

شمارهنام محصولسایزطولضخامت
1 پروفیل آبرو یک طرفه 180 6 متری 2.5 میلی متر
2 پروفیل آبرو دو طرفه 180 6 متری 2.5 میلی متر
3 پروفیل آبرو دو طرفه 180 6 متری 3 میلی متر

 قیمت روز پروفیل آبرو

قیمت روز پروفیل آبرو

پروفیل های آبرو در بازار قیمت های بسیار متغییر و متفاوتی دارند. قیمت ها با توجه به عواملی نظیر ضخامت ورق، جنس ورق، ابعاد و اندازه، نوع پروفیل آبرو و مواردی همچون استفاده از پروفیل های رنگی و ... در بازار متفاوت است. لازم به ذکر است تمامی قیمت ها با توجه به نوسان مدام نرخ ارز متغییر بوده و کاملا به روز اعلام می شوند.

فروشگاه آنلاین آهن پخش یکی از تامین کنندگان بزرگ انواع Gutter در ایران است. شما می توانید برای دریافت اطلاعات مورد نیاز، مشاوره رایگان و همچنین خرید انواع این محصول، با کارشناسان ما تماس بگیرید. تمامی محصولات ما از شرکت های سازنده معتبر تامین می شوند و بارگیری از محل کارخانه به مقصد انجام خواهد شد.

پروفیل آسیا

نام کالا قيمت
آبرو یکطرفه گالوانیزه ضخامت 1mm
واحد فروش: کیلوگرم
1403/01/29 14:53
0

1mm

18cm

گالوانیزه

کیلوگرم

-
آبرو یکطرفه گالوانیزه ضخامت 1.25mm
واحد فروش: کیلوگرم
1403/01/29 14:53
0

1.25mm

18cm

گالوانیزه

کیلوگرم

-
آبرو دو طرفه گالوانیزه ضخامت 1mm
واحد فروش: کیلوگرم
1403/01/29 14:53
0

1mm

18cm

گالوانیزه

کیلوگرم

-
آبرو دو طرفه گالوانیزه ضخامت 1.25mm
واحد فروش: کیلوگرم
1403/01/29 14:53
0

1.25mm

18cm

گالوانیزه

کیلوگرم

-

سوالات متداول پروفیل آبرو

پروفیل آبرو چیست؟

پروفیل آبرو، همان چیزی است که در اصطلاح عامیانه به آن ناودان می‌گویند؛ سازه ای که آب باران را از روی سقف به سمت پایین هدایت می‌کند تا از ریزش آن جلوگیری شود.

قیمت پروفیل آبرو چقدر است؟

با توحه به نوسانات بازار ایران، نمی توان قیمت ثابتی را برای این محصول اعلام کرد. با این حال کارشناسان ما هر روز بین ساعات 11 تا 14 لیست قیمت محصولات را به روز می کنند تا بتوانید در جریان قیمت دقیق قرار بگیرید. بنابراین برای اطلاع از قیمت آبرو به لیست قیمت در بالای همین صفحه مراجعه کنید و درصورت عدم وجود قیمت در لیست، با کارشناسان ما در آهن پخش تماس بگیرید.

پروفیل های آبرو در آهن پخش از چه جنسی هستند؟

این محصول در آهن پخش از ورق گالوانیزه ضد زنگ ساخته شده است. بنابراین می توانید اطمینان داشته باشید که آبرو ضد زنگ و باکیفیتی را می خرید.