ورق اکسین چیست؟

ورق اکسین همان ورق سیاه ساخت کارخانه فولاد اکسین می باشد. اما چرا ورق تولیدی یک کارخانه باید به طور مجزا معروف شود؟ در مقدمه پاسخ به این سوال اجازه دهید تا در مورد ویژگی های مختلف کارخانه های تولیدی صنعت فولاد بیشتر بدانیم. حقیقت این است که هر کارخانه یا مجموعه تولیدی ویژگی های اختصاصی ای دارد که محصول تولیدی آن را از دیگران مجزا می کند. به همین دلیل است که می بینیم کارشناسان فنی برای هر کاربرد، ورق یک کارخانه خاص را توصیه می کنند. باید دید این تفاوت و معروفیت یک محصول خاص از چه ناشی می شود؟
می دانیم که برای ساخت ورق سیاه لازم است اسلب را از آهن خام تولید کرده سپس آن را تحت نورد گرم به ورق تبدیل کنیم. تنها کارخانه ای که از ابتدا تا انتهای این فرآیند را خودش انجام می دهد کارخانه فولاد مبارکه در اصفهان است. این امر دلیل رنج کیفی بالای محصولات این کارخانه است. کارخانه های مانند فولاد خوزستان و فولاد هرمزگان اسلب را تولید کرده اما ورق نمی کنند و بسیاری از کارخانه ها نیز اسلب را خریداری کرده و به ورق تبدیل می کنند و خود در تولید اسلب نقشی ندارند. ضخامت متداول برای تولید ورق سیاه فولاد مبارکه 2 تا 15 میلی متر است. و عرض آن ها معمولا 1.5 متر به ازای ضخامت های بالاست. اگر شما درخواست ضخامت و عرض نامتعارف برای ورق سیاه داشته باشید، سخت تر می توانید محصول مورد نیازتان را فراهم کنید. اینجاست که کارخانه اکسین و کاویان اهواز مطرح می شوند. این کارخانه ها نورد کار هستند و می توانید از آن ها ورق های ضخیم 8 میلی متر به بالا را با عرض های 1.25 و 1.5 متر را تهیه کنید. کارخانه اکسین اهواز عموما ورق های تولیدی را با عرض 2 متر تولید می کند و توان تولید تا عرض 4.5 متر را نیز داراست. و این ویژگی خاص است که ورق اکسین را در بازار شناخته شده کرده. در واقع برای سفارش های مشتری این کارخانه هیچ محدودیتی وجود ندارد!

ورق اکسین چیست؟

ورق اکسین در ابر صنایعی همچون خودرو سازی، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و صنایع دریایی و کشتی سازی و لوله سازی کاربرد دارد. شرکت فولاد اکسین در سال 1393 عنوان شرکت برتر تولید فولادی کشور را از اداره استاندارد ایران دریافت کرد. که نشان دهنده کیفیت بسیار بالای تولید آن است. فولاد اکسین جز معدود کارخانه هایی است که تولید واقعی آن از تولید اسمی کارخانه پیشی گرفته و بیش از سالانه 5 هزار تن می باشد.


شرکت آهن پخش نماینده ورق اکسین است و می توانید تولیدات این مجموعه را با کمک کارشناسان ما تهیه کنید. ورق سیاه اکسین با آنالیزهای ST37 و ST52 در دسترس است. توجه کنید که برای گرفتن بهترین نتیجه الزاماً لازم نیست که گرانترین نمونه را خریداری کنید، زیرا ورق های سیاه بر حسب آنالیز تولیدی کاربردهای متفاوتی دارند. برخی از آنالیزهای موجود ورق سیاه شامل ST37، ST44، ST52، Ck45، CK60 و... . است. که هر کدام بنا به میزان کربن آن میزان کشش و سختی متفاوتی دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب صحیح با مشاوران ما در تماس باشید.

به این مطلب امتیاز دهید
5 از 5 (1 امتیاز)