قیمت میلگرد نسبت به روزهای گذشته

قیمت میلگرد و سایر مقاطع فولادی از گذشته تاکنون تابع بسیاری از عوامل بوده است؛ از عوامل اقتصادی و سیاسی گرفته تا نرخ ارز، میزان تقاضا و حتی شرایط بیماری کرونا. به همین دلیل، اطلاع از قیمت روزانه میلگرد برای بسیاری از افراد فعال در حوزه آهن آلات اهمیت داشته دارد. در هفته‌های گذشته، تقریبا میلگرد طی چند هفته، روند کاهشی داشته است، البته چند روزی هم در این میان، روند صعودی گرفت؛ البته بیشتر میل به روند نزولی داشت. تا پایان این مقاله با تیم محتوایی آهن پخش همراه باشید. برای اطلاع از ارزانترین قیمت میلگرد با کارشناسان فروش آهن پخش تماس حاصل نمایید.

قیمت میلگرد نسبت به روزهای گذشته

 

قیمت میلگرد در روزهای گذشته چگونه بود؟

میلگردها جز مقاطع فولادی مهم و پرکاربرد هستند؛ درست به همیت دلیل است که خیلی از افراد به صورت روزانه به دنبال از قیمت روز میلگرد هستند.
در برخی از زمان‌ها، بازار حالتی به خود می‌گیرد که دست خریداران بسته است و معمولا ترجیح می‌دهند برای خرید مقطع فولادی مورد نیازشان صبر کنند تا ببیند قیمت‌ها به چه سمتی حرکت می‌کنند. میلگردها انواع مختلفی دارند و هرکدام بر اساس خواص مکانیکی و شیمیایی که دارند، برای هدف خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. قیمت میلگرد از کارخانه‌های مختلف متفاوت است؛ ممکن است یک کارخانه قیمت بالاتری در طول روز اعلام کند و یک کارخانه دیگر، قیمت محصول مورد نظر را با قیمت کمتری به بنگاه‌ها اعلام کند. گزارش‌های نشان داده شده حاکی از این است که قیمت میلگرد طی روزهای گذشته، روند کاهشی داشته است. طی این چند ماه، تقریبا بازار آرامی در پیش داشتیم و قیمت اکثر مقاطع میل به کاهش داشت و حتی گاها برای یک هفته یا چند روز ثابت ماند. همین موضوع باعث شده که این ذهنیت در خیلی از افراد شکل بگیرد که این روندها ممکن است مقطعی باشند و بعدها، قیمت میلگرد روند صعودی به خود بگیرد؛ در حالی که پیش‌بینی بازار در چنین شرایطی کار ساده و راحتی نیست! از آن طرف، زمزمه‌های بازگشت آمریکا و همچنین سیاسیت‌های برجام از جمله مسائلی بودند که باعث شدند بازار فولاد، در حالت ثبات باقی بماند. حتی اگر دقت کرده باشید، طی این چند روز، نرخ ارز کاهش پیدا کرد و همین باعث شد که قیمت مقاطع هم روند کاهشی پیدا کند. با توجه به این موارد، میتوان گفت که در حال حاضر، اقتصاد مملکت، وابسته به نتیجه مذاکرات است و نمی‌توان گفت که در آینده قرار است چه اتفاقی برای قیمت میلگرد و یا حتی سایر مقاطع فولادی بیفتد! وضعیت الان به صورتی است که بازار فولاد فعلا نه می‌تواند از قیمت دلار سیگنال قوی می‌گیرد و نه حتی از قیمت های جهانی! بنابراین می‌توان به این نتیجه رسید که ممکن است حتی این چند هفته اخیر هم شاهد کاهش قیمت‌ها باشد تا تکلیف مذاکرات برجام مشخص شود.

قیمت میلگرد در روزهای گذشته چگونه بود؟

عوامل تاثیر گذار بر روند قیمت میلگرد نسبت به روزهای گذشته

قطعا این را می‌دانید که روند کاهشی یا افزایشی شدن قیمت میلگرد به عوامل مختلفی وابسته است؛ قیمت نفت، هزینه مواد اولیه، نرخ ارز، میزان تقاضای جهانی، هزینه‌های حمل و نقل همگی از مواردی هستند که در کاهش یا افزایش قیمت میلگرد تاثیر دارند. طی این چند هفته، برخی از مطالعات نشان دهنده این است که به علت تغییر در قیمت مواد اولیه در بازارهای داخلی، تحولات زیادی رخ داده است و بازار فولاد دستخوش تغییرات زیادی شده است. قیمت میلگردها معمولا همیشه به این صورت بوده است که طی هفته دچار نوسانات زیادی می‌شد؛ اما این مدت، طی چند هفته پشت سرهم، روند کاهشی داشت. به طور مثال، قیمت میلگرد روز 30 ام آذر، در بازار تهران با قیمت 15300 تومان معامله شد و نسبت به هفته گذشته، 200 تومان کاهش داشت. این در حالی بود که قیمت دلار روند افزایشی داشت و انتظار همه این افراد این بود که حتما قیمت میلگرد هم افزایشی خواهد شد که نشد! این موضوع بخاطر این مسئله است که تقاضا در بازار فولاد در روزهای اخیر کم است و بازار راکد است؛ به همین خاطر، قیمت میلگرد نه تنها با قیمت دلار هم جهت نشد، بلکه روند کاهشی داشت و حتی برعکس اتفاق افتاد.
اطلاع از قیمت میلگرد برای همه افرادی که در حوزه آهن آلات هستند، مهم و ضروری است. به همین خاطر، باید از قیمت روز این محصول اطلاع داشته باشند. شما می‌توانید قیمت روز میلگرد را در سایت آهن پخش مشاهده کنید و یا حتی اینکه بخاطر این که خرید مقرون به صرفه و خوبی داشته باشید، با کارشناسان ما در تماس باشید.

به این مطلب امتیاز دهید
5 از 5 (1 امتیاز)