نحوه خرید میلگرد از کارخانه به صورت مستقیم

در واقع بازارهای اصلی فروش فلزات و محصولات فلزی شرکت هایی هستند که این مقاطع را در حجم، اندازه و انواع مختلف ورق، صفحه، میلگرد، تیرآهن، نبشی و ... فراهم می کند. میلگرد به عنوان یکی از محصولات پرطرفدار در ساختمان سازی است و فروش میلگرد در بازار ساخت و ساز همواره ادامه دارد. برای خرید مستقیم میلگرد باید لیست تامین کنندگان برتر در این زمینه را شناسایی کرد تا خریدی مطمئن داشته باشید. جدول کارخانجات تولید کنندگان میلگرد در کشور در سایت های معتبر از جمله آهن پخش وجود دارد که می توان اطلاعات مورد نیاز درباره کارخانه های میلگرد را در آن ها مشاهده کرد. این جداول مشخصات انواع میلگردهای تولیدی در کارخانه های گوناگون را با ذکر قیمت نمایش می دهد. در فروشگاه اینترنتی آهن پخش نیز آخرین قیمت میلگرد در انواع مختلف ارائه شده است.

چگونگی خرید مستقیم میلگرد از کارخانه

کارخانجات تولید کننده میلگرد شرایط فروش متنوع و مختلفی دارند و محصولات تولیدی خود را در حجم عمده درب کارخانه عرضه می کند. شما می توانید در سایت اصلی هر کارخانه، قسمت فروش محصولات را انتخاب کرده و با واحد فروش تماس بگیرید. کارشناسان فروش شما را به درستی در انتخاب میلگرد انتخابی مشاوره می دهند. میزان حجم قابل فروش و قیمت ها را به اطلاع شما می رسانند و زمان و تاریخ بارگیری میلگرد را می توانید هماهنگ کنید. در این زمان به شما یک پیش فاکتور ارائه می شود و مبلغی به عنوان پیش پرداخت واریز می گردد که معمولا تسویه نهایی پس از تحویل محصول می باشد همچنین شما می توانید با مراجعه به نمایندگی های مجاز به طور غیرمستقیم محصول خود را در حجم عمده سفارش دهید که قیمتی به مراتب کمتر از فروشندگان جزئی دارد. فروشگاه اینترنتی آهن پخش به عنوان تامین کننده مقاطع فولادی مختلف، فرایند خرید و بارگیری محصولات از مبدا کارخانه را برای مشتریان خود تسهیل نموده است. شما می توانید از این فروشگاه اینترنتی انواع میلگرد و سایر محصولات فولادی را با قیمتی مناسب تهیه نمایید.

نکات مهم در هنگام خرید میلگرد از کارخانه به صورت مستقیم

برای خرید میلگرد از کارخانه باید در مورد شرایط کارخانه و میلگرد مورد نیاز خود اطلاعاتی داشته باشید. برخی از این اطلاعات شامل موارد زیر است که شما می توانید با بررسی آن ها از محدودیت ها و شرایط فروش هر کارخانه ای مطلع شوید:

  • انتخاب نوع و ابعاد میلگرد: قبل از خرید باید به طور دقیق شماره میلگرد (قطر) را بدانید. به علاوه از تعداد شاخه های میلگرد مورد استفاده و نوع گرید میلگرد مصرفی (A1, A2, A3) باید اطلاع داشته باشید. برای خرید میلگرد درب کارخانه باید شرایط دقیق سفارش را سوال کنید، چرا که اکثر کارخانه ها سفارشات با تعداد اشتباه را پس نمی گیرند و تعویض هم ندارند.
  • محاسبه وزن میلگرد: در هنگام خرید باید لیست دقیق خرید میلگرد بر اساس وزن مصرفی را از مهندسین پروژه دریافت کنید تا هزینه های میلگرد محاسبه شود. با اطلاع از وزن میلگردهای مورد نیاز می توانید ماشین حمل و نقل مناسبی برای آن ها در نظر بگیرید. معمولا خرید میلگرد از کارخانه برای افرادی است که حجم خرید بیش از یک تریلی (بیش از 24 تن) دارند.
  • زمان تحویل محموله: باید در نظر بگیرید که سفارش میلگرد از کارخانه به طور روزانه عرضه نمی شود بنابراین در هنگام خرید و سفارش دهی باید به زمان دقیق عرضه و خدمات مورد نظر توجه کنید. بعد از ثبت سفارش خود باید با کد پیگیری دریافت شده در زمان سفارش دهی، سفارشات خود را پیگیری کنید.
  • قوانین فروش کارخانه: برخی کارخانجات تولید کننده، محصولات خود را مستقیم به مصرف کننده نهایی ارائه نمی دهند. بنگاه آهن آلات و فروشندگان مجاز فقط می توانند از کارخانه مورد نظر سفارش میلگرد بدهند.
به این مطلب امتیاز دهید
4 از 5 (6 امتیاز)