قیمت ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه به دلیل پوشش ضد زنگی که دارد، در صنایع مختلف کاربردهای زیادی دارند و به همین دلیل محبوب هستند. در این مطلب نکاتی را درباره خرید ورق گالوانیزه، قیمت و ویژگی های ساختاری و ظاهری این ورق و کاربردهایش بازگو می کنیم. پس با ما همراه باشید.

با توجه به اینکه امروزه خرید ورق گالوانیزه افزایش پیدا کرده است و روز به روز خرید ورق گالوانیزه تهران افزایش پیدا می کند، نیاز دیدیم که در این قسمت درباره خرید ورق گالوانیزه و افزایش اطلاعات مشتریان عزیز، نکاتی را بیان کنیم.
در روش گالوانیزیسیون گرم آهن و فولادی که برای گالوانیزه دارای ترکیب و طراحی مناسب هستند، در وان مذاب روی با دمای حدودی 460 درجه سانتی گراد فرو برده شده و یک پوشش روی آن ها تشکیل می شود. به دلیل مقاومتی که فلز روی در برابر تجزیه طبیعی دارد، از این فلز برای گالوانیزیسیون استفاده می شود. پس از اینکه فلز خارج شد، روی با اکسیژن و کربن واکنش می دهد و لایه ای مقاوم در برابر زنگ زدگی روی فلز تشکیل می شود. ضخامت پوشش فلز روی در لوله های تولید شده با ورق گالوانیزه، از ضخامت پوشش گالوانیزه گرم کمتر است. در گالوانیزه روش سرد نمک روی داخل محلول اسیدی ریخته می شود و به قطعه اسپری می شود. ضخامت پوشش در این روش نسبت به گالوانیزه روش گرم کمتر است. هرچقدر کوتینگ یا درصد پوشش یا ضخامت گالوانیزه روی ورق بیشتر باشد، عمر سازه طولانی تر می شود و در قیمت ورق گالوانیزه نیز تاثیر می گذارد.

قیمت ورق گالوانیزه کیلویی

قیمت ورق های گالوانیزه در حالت کلی به موارد بسیاری بستگی دارند زیرا از محصولات فولادی هستند و بسیار مهم هستند. البته به هر اندازه که وزن این ورق ها افزایش پیدا کند، قیمت آن نیز بالا می رود. البته قیمت این محصولات زمانی که به صورت کیلویی خریداری می شوند، مقرون به صرفه تر و مناسب تر می شود. قیمت این محصولات طبق عرض، ضخامت، طول و کارخانه تولید کننده آن (با توجه به مواد اولیه ای که برای ساخت آن ها به کار می برند) متفاوت است.
واحد وزن ورق های گالوانیزه در حالت کلی بر اساس کیلوگرم به دست می آید. آهن پخش اجناس خود را با قیمت مستقیم از درب کارخانه به فروش می رساند، از این رو قیمت محصولات فلزی همچون قیمت ورق گالوانیزه کیلویی بسیار مناسب است. اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، می توانید با مسئولان فروش ما در پخش آهن تماس بگیرید.

قیمت ورق گالوانیزه

قیمت ورق گالوانیزه

قیمت ورق گالوانیزه به کیفیت ورق گالوانیزه تولیدی و ضخامت آن بستگی دارد. البته نوسانات موجود در بازار نیز در قیمت ورق گالوانیزه بی تاثیر نیست. یکی از نکات مهم برای خریداران ورق گالوانیزه، انتخاب برند ورق گالوانیزه و کارخانه تولید کننده آن، نوع کاربرد و مصرف آن می باشد. به عنوان مثال در محیط هایی که با آب در تماس هستند، باید از ضخامت پوشش روی که از زنگ زدگی جلوگیری می کند، مطمئن شد. در صورتی که از ورق گالوانیزه در سقف ها و موارد دکوراتیو استفاده شود، باید به ظاهر ورق توجه کرد.
ورق گالوانیزه از لحاظ ظاهری، به دو صورت رول (به صورت فرم) و شیت (به صورت ورقه) وارد بازار می شود. ورق گالوانیزه رول شده در عرض های 1000 و 1250 میلیمتر تولید و عرضه می شود. ابعاد ورق گالوانیزه و قیمت رول ورق گالوانیزه براساس شیت فابریک و شیت آبکاری گرم متفاوت است.
در ایران کارخانجات معتبری مانند فولاد مبارکه اصفهان، فولاد امیرکبیر کاشان، شرکت ورق خودرو چهار محال و بختیاری، صنایع هفت الماس، گروه کارخانجات نورد و لوله سمنان، مجتمع فولادی تاراز شهرکرد و مجتمع فولادی روی اندود کاوه اقدام به تولید و عرضه انواع ورق گالوانیزه کرده اند که با مراجعه به سایت می توانید از قیمت ورق گالوانیزه شیت شده اطلاع پیدا کنید.

برای اینکه از قطعات در فضای خارجی و محیط باز بخواهید استفاده کنید، بهتر است به روش گالوانیزه پوشش داده شوند. در این روش فلز روی به داخل آهن نفوذ پیدا کرده و مقاومت بیشتری نسبت به فلزات با روکش گالوانیزه سرد دارند.
ضخامت لایه روی در گالوانیزه به روش سرد کمتر از 25 میکرون است. این مقدار در فلزاتی که به روش گالوانیزه تولید می شوند، در حدود 100 تا 130 میکرون می باشند.
طبیعی است که برای محافظت بیشتر از فلز در مقابل زنگ زدگی و خوردگی از گالوانیزه استفاده شود. گالوانیزه به روش سرد به دلیل ضخامت کم پوشش روی، تنها برای مواردی مانند حفاظت فلز در برابر زنگ زدگی کاربرد دارد.
فلزاتی که در گالوانیزه روش گرم پوشش داده می شوند، دارای ظاهری کدر و مات هستند اما در روش گالوانیزه روش سرد پوشش ظاهری روشن تر و براق به خود می گیرند. در این روش، در صورت ایجاد خراش عمیق روی سطح فلزات، در لایه های زیرین زنگ زدگی ایجاد شده و بعد از مدتی فلز اکسید می شود.

ضخامت و ابعاد ورق گالوانیزه براساس نوع استفاده و کاربرد آن متفاوت است. بازه ضخامت این ورق ها در معتبرترین کارخانه های ایرانی بین 0.5 تا 2.5 میلی متر تولید و عرضه می شوند. این ورق ها که به صورت رولی تهیه می شوند، در دو عرض 1000 و 1250 میلیمتر برش داده می شوند. رایج ترین ورق های گالوانیزه ای که در کشور تولید می شوند، از نورد سرد ورق های نورد گرم با ضخامت بالاتر تولید می شوند. در جدول های زیر علاوه بر ضخامت هر ورق برحسب میلیمتر و کارخانه تولید کننده آن، لیست قیمت انواع ورق گالوانیزه و قیمت ورق گالوانیزه سرد ذکر کرده ایم.

در جدول های زیر نرخ ورق گالوانیزه برای شما فراهم شده است. این ورق ها که به صورت رولی می باشند، براساس سایز و ضخامت قیمت های مختلفی دارند. همچنین به دلیل نوساناتی که در بازار وجود دارد، قیمت ها به صورت روزانه تغییر می کند. برای اطلاع از این تغییرات می توانید به سایت آهن پخش مراجعه کنید.

عوامل مختلفی در قیمت روز ورق گالوانیزه تاثیر می گذارد. از مهم ترین این فاکتورهای قیمت آنلاین ورق گالوانیزه می توان به میزان ضخامت ورق گالوانیزه، کیفیت کارخانه ای که ورق را تولید می کند و نوع پوششی که روی این ورق ها قرار می گیرد اشاره کرد. عامل مهم دیگر افزایش و کاهش قیمت دلار است؛ که روی قیمت ورق گالوانیزه در کنار سایر محصولات موجود در بازار تاثیر می گذارد. با افزایش قیمت دلار تولید کنندگان به منظور کسب سود بیشتر، تمایل پیدا می کنند محصولات خود را صادر کنند. بنابراین با کاهش عرضه این محصول در بازار، قیمت ورق گالوانیزه در ایران افزایش پیدا می کند. همچنین به دلیل وارداتی بودن مواد اولیه تولید ورق گالوانیزه، افزایش قیمت دلار و ارزهای دیگر، موجب افزایش قیمت این ورق ها می شود. شما می توانید برای اطلاع از قیمت آهن آنلاین ورق گالوانیزه با کارشناسان ما در آهن پخش تماس بگیرید.

خرید ورق گالوانیزه

خرید ورق گالوانیزه

برای خرید ورق گالوانیزه ابتدا می بایست نیاز خود را مشخص کنید. شما می توانید از ورق گالوانیزه در محیط هایی استفاده کنید که در مجاورت آب هستند و در واقع احتمال زنگ زدگی در آن ها بالاست. بنابراین ساخت لوله بخاری، کانال کولر، سایبان، گلخانه، قطعات فلزی لوازم خانگی پر کاربرد در آشپزخانه، مخازن آب و مصارف انرژی در کشاورزی، انواع دودکش، لوله ها و اتصالات، تابلو و پنل های برق و ناودان از جمله مواردی است که از ورق گالوانیزه در تولید آن ها استفاده می شود. ورق گالوانیزه صنعتی نوعی خاص از ورق گالوانیزه است که در ساخت بدنه و سقف سوله ها کاربرد دارد. برای خرید ورق گالوانیزه، باید به عواملی مانند اندازه، ضخامت، مقدار و نوع پوشش توجه کرد. همچنین، نیاز به انجام محاسبات دقیق برای تعیین مقدار مورد نیاز و همچنین مشاوره با فروشندگان و تأمین کنندگان معتبر و مطمئن نیز دارید. در بازار، ورق گالوانیزه با قیمت‌های متفاوتی در دسترس است. برای خرید بهترین قیمت، بهتر است محصولات چند تأمین کننده را مشاهده کنید و نرخ‌ها و شرایط فروش آن‌ها را مقایسه کنید.  آهن پخش به شما این امکان را می دهد که همواره جدید ترین قیمت ورق گالوانیزه را در اختیار داشته باشید. برای این کار فقط کافی است به قسمت ورق/ ورق گالوانیزه سایت وارد شوید و آخرین قیمت تمام کارخانجات تولید این محصول را مشاهده نمایید.

قیمت هر متر ورق گالوانیزه

قیمت هر متر ورق گالوانیزه

برای محاسبه قیمت هر متر مربع ورق گالوانیزه ابتدا باید وزن هر مترمربع از ورق گالوانیزه را بدست آورد زیرا یکی از مهمترین فاکتورها در تعیین قیمت این نوع از ورق ها، وزن آن است. به همین دلیل حساب کردن وزن انواع ورق‌های گالوانیزه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. از جمله مواردی که باید برای محاسبه وزن ورق بدانیم: مساحت، چگالی و ضخامت آن است. با توجه به این که این ورق‌ها در سه نوع آلومینیومی، آهنی و استیل تولید می‌شوند، پس هنگام محاسبه باید به جنس ورق به علت اختلاف چگالی توجه ویژه نمود. چگالی آهن در حدود 8.67 است که این عدد در اکثر محاسبات به صورت رند شده (8) در نظر گرفته می‌شود. چگالی استیل 8.47 و چگالی آلومینیوم 2.7 است. با دانستن چگالی دقیق ماده اولیه و استفاده از فرمول زیر می توان وزن ورق را محاسبه نمود.

طول ورق(متر) * عرض ورق(متر) * ضخامت ورق(میلی متر) * 1000/چگالی ورق (کیلوگرم بر متر مکعب) = وزن ورق گالوانیزه

و پس از آن محاسبه قیمت هر متر از ورق گالوانیزه به راحتی آب خوردن می شود. فقط کافی است قیمت هر کیلوگرم ورق را در وزن کلی یک متر ورق ضرب نماییم.

قیمت ورق گالوانیزه 6 متری

قیمت ورق گالوانیزه 6 متری به عوامل متعددی بستگی دارد و می‌تواند متغیر باشد. برخی از عوامل کلیدی که تاثیر مستقیمی بر قیمت ورق گالوانیزه 6 متری دارند عبارتند از:

  • ضخامت ورق: ضخامت ورق گالوانیزه تاثیر زیادی بر قیمت دارد. ورق‌های با ضخامت بالاتر معمولا گران‌تر از ورق‌های نازکتر هستند.
  • نوع گالوانیزه‌سازی: ورق‌های گالوانیزه معمولا در دو نوع معمولی (گالوانیزه سرد) و گالوانیزه گرم (معمولا با پوشش آلومینیوم-روی) عرضه می‌شوند. ورق‌های گالوانیزه گرم معمولا گران‌تر از نوع معمولی هستند.
  • کیفیت و برند محصول: مارک و کیفیت ورق نیز بر قیمت تاثیر دارد. محصولات با کیفیت بالا و از شرکت‌های معتبر ممکن است گران‌تر باشند.
  • مقدار خرید: معمولا مقدار بیشتر خرید، تخفیفات قیمتی به همراه دارد، بنابراین میزان تقاضا و حجم سفارش شما نیز می‌تواند تاثیر داشته باشد.
  • شرایط بازار: عواملی مانند تغییرات در قیمت مواد اولیه (مانند فلزات)، تغییرات در نرخ ارز و شرایط بازار عمومی می‌توانند قیمت ورق گالوانیزه 6 مترب را تحت تاثیر قرار دهند.
  • محل و شرایط تحویل: فاصله مکانی بین شما و مرکز تولید و هزینه حمل و نقل به قیمت افزوده می‌کند. همچنین، شرایط تحویل (مانند تحویل فوری یا تحویل با تاخیر) نیز ممکن است بر قیمت تاثیر بگذارد.

از آنجا که ورق گالوانیزه 6 متری مصرف بسیار زیادی دارد، شما می توانید با استفاده از فیلترها ورق گالوانیزه 6 متری را جدا کنید و قیمت روز آن را در این صفحه مشاهده کنید، همچنین برای دریافت قیمت دقیق ورق گالوانیزه 6 متری، توصیه می‌شود با شماره های درج شده در سایت با کارشناسان ما تماس بگیرید  تا بهترین خرید را به قیمت روز داشته باشید.

قیمت ورق گالوانیزه 6 متری 

قیمت روز ورق گالوانیزه در آهن پخش 

فروشگاه آهن پخش این امکان را فراهم می‌کند که افراد قیمت‌های روز ورق گالوانیزه را به سرعت و به صورت آنلاین مشاهده کنند. ورق گالوانیزه یکی از محصولات اساسی در صنعت ساختمانی و بسیاری از صنایع دیگر است و داشتن دسترسی به اطلاعات دقیق و به‌روز در مورد قیمت‌ها برای تصمیم‌گیری‌های صحیح و موفقیت در پروژه‌ها بسیار حائز اهمیت است. در فروشگاه آهن پخش شما می‌توانید تنها با چند کلیک، به تمامی اطلاعات مورد نیاز خود درباره ورق گالوانیزه دسترسی پیدا کنید. این اطلاعات شامل قیمت‌های لحظه‌ای، ابعاد مختلف ورق‌ها، نوع گالوانیزه‌سازی، کیفیت محصول و سایر ویژگی‌های فنی می‌شود. با داشتن این اطلاعات، شما می‌توانید بهترین انتخاب‌ها را برای نیازهای خود انجام داده و همچنین در تصمیم‌گیری‌های مالی و مدیریت پروژه‌های خود بهبود بخشید. فروشگاه آهن پخش از تخفیفات و پیشنهادهای ویژه نیز برخوردار است که می‌تواند به شما در صرفه‌جویی در هزینه‌ها کمک کند، بنابراین اگر شما به دنبال راهی برای دسترسی به قیمت‌های روز ورق گالوانیزه و اطلاعات دقیق در مورد این محصول هستید، فروشگاه آهن پخش بهترین منبع برای شما است. از این فرصت بهره ببرید و به سرعت تصمیم‌گیری‌های بهتر و موفقیت در پروژه‌های خود دست یابید.

نورد گالوانیزه دشتستان راد

نام کالا قيمت
ورق گالوانیزه 0.5 رول 1000 دشتستان راد
واحد فروش: کیلوگرم
1402/07/05 11:50
0

0.5

1000

ST22

کیلوگرم

44,100 تومان سفارش
ورق گالوانیزه 0.5 رول 1250 دشتستان راد
واحد فروش: کیلوگرم
1402/07/05 11:50
0

0.5

1250

ST22

کیلوگرم

44,100 تومان سفارش
ورق گالوانیزه 0.6 رول 1000 دشتستان راد
واحد فروش: کیلوگرم
1402/07/05 11:50
0

0.6

1000

ST22

کیلوگرم

43,000 تومان سفارش
ورق گالوانیزه 0.6 رول 1250 دشتستان راد
واحد فروش: کیلوگرم
1402/07/05 11:50
0

0.6

1250

ST22

کیلوگرم

43,000 تومان سفارش
ورق گالوانیزه 0.7 رول 1000 دشتستان راد
واحد فروش: کیلوگرم
1402/07/05 11:50
0

0.7

1000

ST22

کیلوگرم

40,900 تومان سفارش
ورق گالوانیزه 0.7 رول 1250 دشتستان راد
واحد فروش: کیلوگرم
1402/07/05 11:50
0

0.7

1250

ST22

کیلوگرم

40,900 تومان سفارش
ورق گالوانیزه 0.8 رول 1000 دشتستان راد
واحد فروش: کیلوگرم
1402/07/05 11:50
0

0.8

1000

ST22

کیلوگرم

40,000 تومان سفارش
ورق گالوانیزه 0.8 رول 1250 دشتستان راد
واحد فروش: کیلوگرم
1402/07/05 11:50
0

0.8

1250

ST22

کیلوگرم

40,000 تومان سفارش
ورق گالوانیزه 0.9 رول 1000 دشتستان راد
واحد فروش: کیلوگرم
1402/07/05 11:50
0

0.9

1000

ST22

کیلوگرم

40,000 تومان سفارش
ورق گالوانیزه 0.9 رول 1250 دشتستان راد
واحد فروش: کیلوگرم
1402/07/05 11:50
0

0.9

1250

ST22

کیلوگرم

40,000 تومان سفارش
ورق گالوانیزه 1 رول 1000 دشتستان راد
واحد فروش: کیلوگرم
1402/07/05 11:50
0

1

1000

ST22

کیلوگرم

40,000 تومان سفارش
ورق گالوانیزه 1 رول 1250 دشتستان راد
واحد فروش: کیلوگرم
1402/07/05 11:50
0

1

1250

ST22

کیلوگرم

40,000 تومان سفارش
ورق گالوانیزه 1.25 رول 1000 دشتستان راد
واحد فروش: کیلوگرم
1402/07/05 11:50
0

1.25

1000

ST22

کیلوگرم

40,000 تومان سفارش
ورق گالوانیزه 1.25 رول 1250 دشتستان راد
واحد فروش: کیلوگرم
1402/07/05 11:50
0

1.25

1250

ST22

کیلوگرم

40,000 تومان سفارش
ورق گالوانیزه 1.5 رول 1000 دشتستان راد
واحد فروش: کیلوگرم
1402/07/05 11:50
0

1.5

1000

ST22

کیلوگرم

41,200 تومان سفارش
ورق گالوانیزه 1.5 رول 1250 دشتستان راد
واحد فروش: کیلوگرم
1402/07/05 11:50
0

1.5

1250

ST22

کیلوگرم

40,000 تومان سفارش
ورق گالوانیزه 2 رول 1000 دشتستان راد
واحد فروش: کیلوگرم
1402/06/14 14:08
0

2

1000

ST22

کیلوگرم

-
ورق گالوانیزه 2 رول 1250 دشتستان راد
واحد فروش: کیلوگرم
1402/06/05 15:30
0

2

1250

ST22

کیلوگرم

-

سوالات متداول ورق گالوانیزه

قیمت ورق گالوانیزه ارائه شده در سایت آهن پخش به روز است؟

بله، قیمت ورق گالوانیزه در سایت آهن پخش به صورت لحظه ای بروزرسانی می گردد. شما عزیزان همچنین می توانید با شماره 03136282828 جهت دریافت قیمت و مشاوره خرید تماس حاصل فرمایید.

مراحل سفارش ورق گالوانیزه در آهن پخش به چه صورت است؟

با مراجعه به سایت آهن پخش می توانید تمامی ورق های گالوانیزه تولیدی کارخانجات مختلف را مشاهده و پس از انتخاب به سبد خرید خود اضافه نمایید. در ادامه روند تأیید و پرداخت، محصول شما 1 الی 3 روز بعد بسته به میزان سفارش و مسافت به مقصد می رسد.

آیا قیمت ورق گالوانیزه در آهن پخش به قیمت درب کارخانه است؟

بله ورق گالوانیزه در آهن پخش مستقیم از درب کارخانه برای مشتریان ارسال می گردد و تمامی محصولات به دور از دست واسطه گران بوده و به قیمت درب کارخانه عرضه می گردند.

ورق گالوانیزه ارائه شده در سایت آهن پخش به صورت رولی به فروش می رسد یا به صورت شیت؟

فروش در هر دو حالت امکان پذیر است. جهت دریافت مشاوره با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.

قیمت هر متر مربع ورق گالوانیزه چقدر است؟

با توجه به این که قیمت انواع ورق فولادی از جمله ورق گالوانیزه بر کیلوگرم تعیین شده است، ساده ترین کار برای بدست آوردن قیمت هر متر مربع از ورق گالوانیزه در مرحله نخست، محاسبه وزن یک کیلو گرم از این ورق می باشد. برای محاسبه وزن هر متر مربع از هر نوع از ورق فولادی می توان از یک فرمول واحد استفاده نمود. این فرمول یک روش محاسبه استاندارد و جهانی می باشد. وزن(کیلوگرم) = طول(متر) * عرض(متر) * ضخامت(میلی متر) * چگالی(7.86) با این حساب وزن 1 متر مربع از ورق گالوانیزه با ضخامت 1 میلیمتر، به صورت زیر می باشد: 1 * 1 * 1 = 7.86 * 7.86 در نتیجه قیمت هر متر مربع از ورق گالوانیزه برابر است با حاصلضرب وزن در قیمت هر کیلو. قیمت 1 مترمربع ورق گالوانیزه = وزن 1 متر مربع از ورق مورد نظر * قیمت هر کیلو

علت تفاوت قیمت ورق گالوانیزه چیست؟

ورق های گالوانیزه تولید شده در کشور تحت استاندارد های متفاوت و برند های متفاوت هستند به همین دلیل ممکن است یک نوع ورق گالوانیزه با ضخامت و ابعاد یکسان در دو کارخانه قیمت متفاوتی داشته باشد. به همین منظور لازم است تا قبل از خرید تحقیقات لازم را در جهت انتخاب محصول مورد نیاز انجام دهید.

چرا قیمت ورق گالوانیزه در آهن پخش با سایر مراجع تفاوت دارد؟

 آهن پخش تامین کننده آهن آلات مورد نیاز اشخاص حقیقی و سازمان های خصوصی و دولتی با پایین ترین قیمت روز بازار و بالاترین کیفیت مورد درخواست مشتری است. به همین دلیل شما همواره می توانید بهترین قیمت مقاطع آهنی را در وبسایت ما مشاهده نمایید.

آیا امکان تخفیف در قیمت ورق گالوانیزه وجود دارد؟

محصولات درج شده در فروشگاه وبسایت آهن پخش با کمترین قیمت ممکن ارائه شده اند. هرگونه تغییر قیمت توسط تولید کننده، به سرعت در لیست قیمت آنها اعمال می شود. با این وجود شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در جهت قیمت محصولات و خرید آنها با کارشناسان ما از طریق شماره تماس 03136282828 در ارتباط باشید.