قیمت ورق گالوانیزه کرمانشاه

قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی امروز در برخی شهرها از جمله شهر کرمانشاه، دارای نوساناتی بوده است. کارشناسان و تحلیلگران قیمت محصولات فولادی معتقد هستند که نوسانات اخیر به خاطر دو عاملی است که غیر قابل اجتناب بوده و روی قیمت ورق از جمله ورق گالوانیزه کرمانشاه تاثیر می گذارند.
دو عامل تغییرات نرخ ارز و همچنین سرمای هوا و بارش برف و باران در قیمت ورق گالوانیزه و سایر محصولات فولادی تغییرات بسیاری ایجاد کرده اند. قیمت این ورق با افزایش نرخ دلار و ارز بالا رفته و بارش برف موجب کاهش قیمت آن شده است. البته برخی معتقدند سرمای هوا روی قیمت ورق گالوانیزه تاثیری نگذاشته است.
بارش برف موجب یخ زده جاده ها شده و حمل و نقل را با مشکل مواجه کرده است. در چنین شرایطی امکان ارسال مواد اولیه و انتقال محصولات وجود ندارد درنتیجه کارخانه ها باید بهتر شدن شرایط جوی و آب و هوا، فعالیت های خود را کاهش داده اند و محصولات کمتری تولید کرده اند. این کار موجب کاهش معاملات کارخانه شده و روی قیمت ورق گالوانیزه کرمانشاه تاثیر گذاشته است زیرا کرمانشاه شهری سردسیر بوده و بارش برف در این موقع سال برخی از مسیرهای منتهی به این استان را با مشکل گرفتگی و یخ زدگی روبه رو می کند.

قیمت ورق گالوانیزه کرمانشاه تغییر کرد
البته به علت وجود شرایط ناپایداری که در کشور برای دو عامل ذکر شده وجود دارد، نمیتوان به درستی واقعیت های موجود در بازار این محصول را متوجه شد و حجم معاملات به اندازه ای کاهش یافته است که چهره کامل بازار را نمیتوان با اعداد و ارقام نمایش داد. به دلیل عمر بالای این ورق ها، کاربردهای بسیاری که دارند و هزینه پایینی که برای تولید و نگهداری آن ها وجود دارد، این ورق ها نسبت به دیگر محصولات فولادی همواره به صورت مستمر در بازار وجود داشته اند و خرید و فروش می شوند. به دلیل شرایط آب و هوایی سردی که در شهر کرمانشاه وجود دارد، قیمت ورق گالوانیزه کرمانشاه تحت تاثیر قرار گرفته است. البته به دلیل اینکه هنوز برخی از مردم سرپل ذهاب و قصر شیرین در کانکس زندگی می کنند، نیاز به این محصول در این استان همچنان وجود دارد و باید حتی در فصل پاییز و زمستان تولید شود.

به این مطلب امتیاز دهید
5 از 5 (1 امتیاز)