پیش بینی قیمت ورق گالوانیزه

ورق های گالوانیزه در واقع همان ورق های آهنی هستند که پوشش رویی آن ها فلز روی می باشد، این ورق ها در صنعت های مختلف کاربرد بسیاری دارند که به دلیل ویژگی های خاصی مانند ضد زنگ بودن در محیط آزاد مورد توجه قرار گرفته است. این ورق ها از نظر میزان روی که بر سطح آهن قرار می گیرد با یکدیگر متفاوت هستند. خرید و فروش ورق گالوانیزه در سایت های معتبری مثل آهن پخش امکان پذیر است و می توان ورق مورد نظر خود را در سایت مشاهده و نسبت به خرید آن اقدام کرد. در این گونه سایت ها تمامی ورق های گالوانیزه وارداتی، برندها و کارخانجات فعال و معتبر عرضه می شوند. 

بررسی قیمت ورق گالوانیزه در بازار

همان طور که می دانید قیمت این ورق ها به کیفیت ورق، کارخانه سازنده، نوع و ضخامت محصول بستگی دارد و نوسانات ارزی نیز تا حد زیادی بر قیمت نهایی این محصول، تاثیرگذار است به گونه ای که با افزایش قیمت دلار صادرات افزایش پیدا می کند و بازار داخلی با کمبود مواجه می شود از این رو قیمت های داخلی نیز بالا می رود. با توجه به نوسانات پیش آمده در بازار در چند ماه گذشته، قیمت ورق گالوانیزه کاهش داشته است. برای اطلاع از قیمت روز ورق گالوانیزه می توانید به فروشگاه اینترنتی آهن پخش مراجعه نمایید.

پیش بینی بازار ورق گالوانیزه

قیمت ورق های گالوانیزه به عوامل بسیاری بستگی دارد که با توجه به این فاکتور ها می توان تا حدودی قیمت ورق های گالوانیزه را پیش بینی کرد. بیشتر ورق های گالوانیزه ای که در بازار موجود می باشند، محموله های صادراتی چین هستند که قیمت پایه آن ها نسبت به سال های گذشته افزایش چشمگیری پیدا کرده است. در کل با نزدیک شدن به پایان سال می توان گفت عقب نشینی قیمت شروع شده و معاملات ورق گالوانیزه ممکن است کاهش یابند، این کاهش قیمت می تواند از 5 تا 10 دلار متغییر باشد. زمانی که درخواست محصولی کم می شود، انتظار می رود قیمت آن کاهش یابد و با توجه به رکود اقتصادی و معاملات صادراتی، می توان پیش بینی کرد که قیمت ورق های گالوانیزه در حال کاهش است. کارخانه های تولید کننده ورق گالوانیزه و تولید کنندگان هر هفته قیمت های جدیدی را پیشنهاد می دهند که پس از تنظیم آن را اعلام می کنند که در حال حاضر قیمت ها نقطه ای و بالا و پایین هستند.
قیمت های ورق گالوانیزه از سال 2016 تا به امروز حدود 35% افزایش یافته اما این افزایش به صورت دائمی نیست و دارای نوساناتی می باشد و گاهی با کاهش قیمت ها روبه رو بوده است. اگر به نوسانات قیمت ورق گالوانیزه در چند وقت اخیر دقت کرده باشید، روند کاهشی آن را متوجه خواهید شد که این کاهش به نرخ معاملات فولاد مبارکه در بورس بستگی دارد، در نتیجه می توان گفت فولاد مبارکه در جهت دهی آینده و پیش بینی قیمت ورق گالوانیزه تاثیر بسیاری دارد. با تفاسیر انجام شده پیش بینی می شود که با شروع فصل مصرف، قیمت این ورق ها روندی افزایشی خواهند داشت و نوسانات اخیر قیمت ارز و پایین آمدن رنج قیمت ها، کاهش قیمت وررق گالوانیزه به طور ثابت و طولانی مدت را تضمین نمی کند.

به این مطلب امتیاز دهید
5 از 5 (1 امتیاز)