نحوه تشخیص ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه به ورق هایی از جنس فولاد اطلاق می شود که با لایه ای از جنس روی پوشیده شده اند. این ورق ها به طور قابل ملاحظه ای در برابر زنگ زدن و خوردگی، مقاوم هستند. در صنعت به ورق گالوانیزه به دلیل ویژگی ذکر شده، ورق ضد زنگ گفته می شود. برای خرید و اطلاع از قیمت ورق گالوانیزه می توانید به فروشگاه اینترنتی آهن پخش مراجعه نمایید.

تفاوت ورق گالوانیزه با سایر ورق های فولادی

به منظور تشخیص هر چه بهتر ورق گالوانیزه از سایر انواع ورق، باید با ویژگی های این نوع از ورق آشنایی داشته باشیم. این تفاوت ها را در این مطلب از سایت آهن پخش بررسی خواهیم نمود. ورق گالوانیزه از نظر ظاهری دارای سطح صاف، صیقلی و براق می باشد و در مقایسه ورق سیاه دارای شفافیت بالایی است. شکل ظاهری ورق گالوانیزه در انواع مختلف آن بر اساس میزان روی مصرف شده در پوشش دهی ورق و همچنین سرعت سرد کردن ورق در فرایند گالوانیزاسیون، با یکدیگر متفاوت می باشد. ورق های گالوانیزه بر اساس شکل ظاهری به 3 گروه تقسیم می شوند که عبارتند از: ورق گالوانیزه صاف، ورق گالوانیزه گل ریز و ورق گالوانیزه گل درشت. این ورق ها در بازار به شکل رول و فابریک عرضه می شوند. عرض ورق گالوانیزه غالبا 1000 و 1250 میلیمتر می باشد. ورق گالوانیزه با ضخامت 0.2 تا 6 میلیمتر تولید می شود.

کیفیت ورق گالوانیزه

عوامل مختلفی در فرایند تولید ورق گالوانیزه دخیل هستند که می توانند در کیفیت این ورق ها موثر باشند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • سرعت خنک کردن ورق در فرایند گالوانیزاسیون: ورق فولادی پس از طی کردن مرحله حمام روی باید به سرعت سرد شود تا بتوان میزان ضخامت لایه روی را کنترل کرد و این اندازه از حد مجاز بیشتر نشود. برای این منظور ابتدا فاصله ای برای جریان یافتن هوا بین ورق ها ایجاد می کنند و سپس ورق را توسط آب خنک می کنند تا فرایند سرد شده به سرعت اتفاق بیفتد.
  • کنترل کردن اندازه پوشش روی ایجاد شده بر روی ورق: برای کنترل ضخامت لایه روی از آزمایشات مختلفی با استفاده از میکرومترها استفاده می کنند، این آزمایشات بر اساس استانداردهای مختلفی انجام می شود که عبارتند از: ISIRI، A123 و ISO1461. این تست ها با روش های غیر تخریب اعمال می شوند و باعث تحت کنترل بودن کیفیت ورق های تولید شده می گردند.
  • کنترل کیفی محصولات: تست های کنترل کیفی محصولات باید در تمامی مراحل تولید انجام شود و در صورت وجود اشکال در فرایند تولید از گسترش خطا جلوگیری به عمل آید. از جمله اشکالاتی که گاها در مراحل تولید اتفاق می افتد می توان به ایجاد شرابه های روی در لبه های ورق اشاره کرد که باید با حساسیت ویژه ای این اشکال را اصلاح نمود تا علاوه بر حفظ زیبایی ظاهری ورق به پوشش روی موجود در سطح ورق آسیبی وارد نشود.
  • رنگ آمیزی ورق پس از فرایند گالوانیزاسیون: برخی از ورق های گالوانیزه در محیط هایی با پتانسیل بالای خوردگی مورد استفاده قرار می گیرند به عنوان مثال محیط هایی که رطوبت بالایی دارند و یا محیط های شیمیایی با میزان خورندگی بالای فلزات، به همین دلیل ورق های مورد استفاده در این محیط ها باید پس از گالوانیزاسیون با پوشش رنگی مناسبی، کاور شوند. این رنگ ها مختص این کاربرد می باشند و در برابر زنگ زدن و خوردگی مقاومت بالایی دارند.
  • اضافه کردن ترکیبات نیکل و آلومینیوم به محتویات حمام روی در فرایند گالوانیزاسیون برای فولادهای چند فاز: اخیرا با تولید ورق گالوانیزه از فولادهای جدید مثل فولاد تریپ، متخصصان به این نتیجه رسیده اند که برخی عناصر مانعی در برابر پوشش پذیری ورق ها هستند و برای بهبود این روند باید از عناصر مختلفی استفاده شود تا کیفیت ورق در حد قابل قبولی باشد.
  • سرعت تولید ورق گالوانیزه: عوامل یمختلفی باعث افزایش سرعت تولید می شوند که این فاکتورها نباید بر کیفیت محصول نهایی تاثیر منفی داشته باشند و باید به طور مداوم مدیریت شوند.
دیدگاه‌ها  
برای راهنمایی خرید ورق گالوانیزه باید چکار کنیم؟
به نقل از سلیمانی:
برای راهنمایی خرید ورق گالوانیزه باید چکار کنیم؟

سلام دوست عزیز؛
شما می توانید برای این کار با کارشناسان پشتیبانی ما تماس حاصل فرمایید. کارشناسان آهن پخش به صورت کامل شما را راهنمایی خواهند کرد.
به این مطلب امتیاز دهید
0 از 5 ( امتیاز)